Przez rok dodawała kurkumę do posiłków. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania

Lecznicze i pielęgnacyjne właściwości kurkumy są znane od lat. Jakiś czas temu youtuberka LilyKoi Hawaii postanowiła sprawdzić, jaki wpływ na zdrowie ma kurkuma. Przez rok codziennie dodawała tę przyprawę do potraw. Jakie zmiany zauważyła?

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Kurkuma od stuleci znana jest ze swoich właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych. Przyprawa ze względu na obecność kurkuminy znajduje zastosowanie w naturalnej medycynie chińskiej, a Hindusi posypują nią rany, żeby szybciej się zagoiły. Kurkumina jest silnym przeciwutleniaczem spowalniającym procesy starzenia. Ma także właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Do tego wspomaga pracę mózgu, przyśpiesza metabolizm, obniża poziom cukru i cholesterolu we krwi, łagodzi bóle miesiączkowe. To oczywiście nie wszystkie zalety kurkumy. Znana vlogerka Lily Hawaii postanowiła sprawdzić, jak regularne przyjmowanie kurkumy wpływa na organizm. Przez rok dodawała ją codziennie do potraw, a efekty przerosły jej oczekiwania. 

Zobacz wideo W roli głównej: kurkuma. Z tym napojem odporność wzrośnie

Przez rok dodawała kurkumę do posiłków. Efekty ją zaskoczyły

LilyKoi Hawaii podczas swojego eksperymentu używała wyłącznie świeżej lub sproszkowanej kurkumy. Żeby lepiej się wchłaniała, mieszała ją z pieprzem oraz odrobiną oleju roślinnego. Robiła tak codziennie przez dwanaście miesięcy. LilyKoi Hawaii przyznaje, że po eksperymencie czuje się o wiele lepiej i rzadziej choruje. Kurkuma złagodziła także bóle stawów i bóle miesiączkowe. Youtuberka przyznaje, że teraz podczas miesiączki może normalnie funkcjonować. Wcześniej przed wyjściem z domu musiała brać dużą ilość środków przeciwbólowych. 

Dodatkowo dzięki regularnemu spożywaniu kurkumy organizm Lily szybciej się regeneruje. Już nie jest aż tak zmęczona po treningach, a dzień później nie walczy z zakwasami. 

Kurkuma poprawiła wygląd cery

LiliKoi Hawaii zauważyła także znaczną poprawę wyglądu cery. Vlogerka pozbyła się trądziku. Jej skóra stała się promienna i gładka, a nie dokonywała żadnej zmiany w używanych każdego dnia kosmetykach. Kobieta podkreśliła, że zauważyli to nawet jej znajomi, którzy zaczęli dopytywać, co pomogło jej na problemy ze skórą. 

 
Więcej o: