Kiedy sadzić tulipany? Jeśli chcesz mieć piękny ogród na wiosnę, musisz się pospieszyć

Kiedy sadzić tulipany? - to pytanie zadają sobie wszyscy, którzy uwielbiają wiosenne ogrody. Jeśli chcesz cieszyć się ich pięknem, musisz się pospieszyć. Czas na sadzenie już wkrótce przeminie.

Wiele z nas marzy o tym, aby wiosną i latem móc cieszyć się przepięknym ogrodem. Okazuje się jednak, że prace nad tym powinnyśmy rozpocząć już teraz. I choć tulipany kwitną tylko przez kilka lub kilkanaście dni, rozkochały w sobie miliony kobiet. Kiedy je sadzić i jakie zasady obowiązują w kwestii uprawy tych kwiatów?

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Kiedy sadzimy tulipany? Najbardziej optymalne pory roku

Tulipany powinniśmy sadzić jesienią. Najbardziej odpowiednimi miesiącami sadzenia będzie przełom września i października, około 6-7 tygodni przed przymrozkami. Najważniejsze jest to, aby temperatura nie była niższa niż 16 stopni C.

Ale termin sadzenia tulipanów nie jest jedynym problemem. Istotną kwestią będzie także jakość cebulek. Pamiętajcie, że zakupiona cebulka tulipana musi być posadzona w przeciągu tygodnia. W innym wypadku nie spodziewajcie się żadnych cudów w kwitnięciu. Przechowuj je w chłodnym pomieszczeniu zawinięte w papier.

Jak sadzić tulipany? Krok po kroku

  1. Pamiętajcie, aby dobrać odpowiednie miejsce sadzenia. I nie chodzi tutaj tylko o kwestie estetyczne. Tulipany najlepiej rosną w słonecznych lub półsłonecznych stanowiskach.
  2. Miejsce do sadzenia oczyść z chwastów i kamieni.
  3. Ziemię wykop na głębokość ok. 15-20 centymetrów co ok. 10 centymetrów od siebie.
  4. Umieść sadzonkę w dołku spiczastą końcówką do góry. Delikatnie przysypuj je ziemią i podlej niewielką ilością wody. Możesz także zainwestować w specjalne koszyczki, które pomogą ci w ochronie sadzonek przed potencjalnymi szkodnikami.
  5. Sadzonkę podlej tylko raz, po zasadzeniu. Dodatkowe nawadnianie nie będzie jej potrzebne.
Więcej o: