Wsyp do pralki łyżeczkę cukru. Świetny trik, którego efekt cię zaskoczy

Cukier to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Jednak okazuje się, że oprócz dosładzania potraw, ma również inne, wręcz zaskakujące zastosowanie. Sprawdź, co się stanie, jeśli dodasz łyżeczkę cukru do swojego prania.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce i inne kuchenne triki. Znasz je wszystkie?

Pranie nie ogranicza się jedynie do wrzucenia brudnych ubrań do pralki i naciśnięcia przycisku start, a później ich rozwieszeniu. Aby efekt był zadowalający, a ubrania na długo pozostały w dobrej kondycji, należy odpowiednio je posegregować, a następnie dobrać odpowiedni program prania oraz detergent do każdej partii. Wraz z upływem lat koloru ubrań mogą stawać się mniej intensywne. Zazwyczaj głównym powodem utraty barwnika jest nieodpowiedni sposób prania odzieży. Co to oznacza? Otóż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ubrania mogą tracić intensywność barw, jeżeli prane są w zbyt ciepłej wodzie, nie są dobrze posegregowane według koloru czy rodzaju materiału lub używany detergent jest zbyt mocny.

Przekrój ziemniaka na pół i potrzyj nim twarz. Efekt z pewnością cię zaskoczy (zdjęcie ilustracyjne) Przekrój ziemniaka na pół i potrzyj nim twarz. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Nietypowe zastosowanie cukru. Wsyp go do pralki i odśwież kolory ubrań

Niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z przykrą sytuacją, w której ulubiony element garderoby wypłowiał, tracąc swój intensywny kolor. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym w przyszłości możesz tego uniknąć. Oczywiście z pomocą zawsze mogą przyjść sklepowe produkty, takie jak np. barwniki do tkanin, jednak jest również znacznie prostsze rozwiązanie. Niezwykle skuteczny okazuje się być cukier, który na ubrania działa niczym odświeżacz koloru. 

Włosy, zdjęcie ilustracyjne Masz ją w swojej kuchni. Zagęszcza włosy i przyspiesza ich porost

Chcąc przywrócić ubraniom żywe kolory i wydobyć ich głębię, wystarczy, na kilka godzin godzin zanurzyć je w wodzie z dodatkiem cukru. Jeśli natomiast nie lubisz ręcznego prania, z powodzeniem możesz po prostu wsypać łyżeczkę cukru do dozownika pralki podczas trybu płukania. Ten domowy trik pozwoli ochronić ubrania przed utratą koloru.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: