Magdalena Lamparska zachęca do badań mocnym zdjęciem. "To bardzo ważne"

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Magdalena Lamparska, którą w sieci obserwuje prawie 300 tys. osób, postanowiła wykorzystać swoje zasięgi, by zachęcić kobiety do regularnych badań. Zrobiła to za pomocą jednego zdjęcia, które poruszyło internautki.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl.

Magdalena Lamparska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Gwiazda lubi angażować się w tematy społeczne i tak też zrobiła tym razem. Październik jest miesiącem wyjątkowym dla kobiet. To właśnie wtedy mówi się najwięcej o tym jak ważna jest profilaktyka i regularne badania. Niestety w obecnych czasach często o tym zapominamy, a to błąd. Aktorka postanowiła o tym przypomnieć. 

Zobacz wideo

Magdalena Lamparska opublikowała poruszający post

- "Badałaś się w tym roku?" - pyta Magdalena Lamparska na Instagramie. Gwiazda przyznaje, że sama w październiku wykonuje takie badania jak usg piersi, cytologia czy morfologia. Aktorka przypomina też zdjęcie, które zostało jej zrobione w 2020 roku, kiedy brała udział w kampanii "To nie ja" stworzonej przez fundację Rak'n'Roll. \

W 2020 roku brałam udział w kampanii „To nie ja" @fundacjaraknroll, która całym sercem wspieram. Eksperyment polegał na charakteryzacji i rejestracji pierwszej reakcji, jak to jest stracić włosy…
 

Pod jej zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których kobiety dziękowały jej za to, że porusza tak ważną kwestię i dzieliły się swoimi historiami. 

Tak, badałam się na swoje urodziny! Prezent ode mnie dla mnie! Polecam!
Wszystko przebadane! Dziękuję, że o tym piszesz, to bardzo ważne!
Jestem po badaniu i przejściu najgorszych chwil, jakie może człowiek przechodzić. Na szczęście na strachu się skończyło.

- czytamy.

Rak piersi w Polsce zabija dziennie 15 kobiet 

Statystki nie kłamią. Rak piersi jest jednym z najpopularniejszych wśród kobiet i niestety zbyt późno wykryty może okazać się przeciwnikiem nie do pokonania. Według opublikowanego w 2019 r. raportu Narodowego Instytutu Zdrowia-PZH w Warszawie, w latach 2010-2016 współczynnik zgonów z powodu tego nowotworu zwiększył się u nas o 7,2%. W Polsce raka piersi diagnozuje się u 19 tys. kobiet, co oznacza, że codziennie ponad 50 Polek dowiaduje się o chorobie, a 15 każdego dnia umiera.

Jeśli jeszcze w tym roku się nie badałaś, zrób to teraz! Zapisz się na badania. Profilaktyka jest najważniejsza. Pójdź z mamą, siostrą czy przyjaciółką i wspólnie zadbajcie o swoje zdrowie. 

Porozmawiajmy o urodzie. Weź udział w naszej ankiecie!

Więcej o: