Spryskaj buty lakierem do włosów. Genialny trik, który pomoże zwalczyć uciążliwy problem

Lakier do włosów poza utrwaleniem fryzury ma wiele innych, nieco zaskakujących zastosowań. Świetnie sprawdza się np. jako utrwalacz do makijażu. Spryskanie nim wnętrza butów pomoże nam z kolei zwalczyć uciążliwy problem, z którym każdy z nas spotkał się choć raz po zakupie nowego obuwia.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zafarbowane skarpetki i przebarwione na ciemno stopy - brzmi znajomo? Farbujące buty to bowiem powszechny problem, który wbrew pozorom nie dotyczy tylko taniego obuwia. Nie musisz jednak rzucać butów w kąt! Ten tani, domowy sposób skutecznie uwolni cię od tego uciążliwego problemu.

Zobacz wideo

Spryskaj buty lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy

Co prawda, sklepy obuwnicze oferują nam naprawdę wiele preparatów do impregnacji wnętrza butów, które hamują wydzielanie się barwnika. My jednak polecamy wypróbować najpierw domowego sposobu z użyciem produktu, który większość z nas ma już w swoim domu. O co chodzi? Właśnie o lakier do włosów.

Wystarczy, że obficie spryskamy nim wnętrze buta i odstawimy do wyschnięcia. Lakier stworzy na materiale ochronną powłokę, hamując w ten sposób wydzielanie się barwnika. Chcąc jednak utrzymać efekt, musisz powtarzać proces, ponieważ powłoka powstała po spryskaniu butów lakierem z czasem się ściera, w zależności od intensywności użytkowania butów.

Z farbującym obuwiem doskonale poradzi sobie także ocet. W tym celu wystarczy przetrzeć wnętrze butów nasączoną octem ściereczką. Pozostawia on jednak intensywny zapach, który trzeba następnie usunąć, wkładając do butów torebkę z herbatą lub wsypując do nich odrobinę sody oczyszczonej, która wchłonie nieprzyjemną woń.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Więcej o: