Sucha i pękająca skóra na dłoniach. Jak ją zregenerować? Pomoże produkt za kilka złotych

Jesień i zima to wymagający okres dla naszych dłoni, które o tych porach roku szczególnie narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, jak mróz, wiatr, zmieniające się temperatury i suche powietrze. Sytuacji nie pomagają także płyny do dezynfekcji, po które z powodu pandemii sięgamy zdecydowanie częściej niż zazwyczaj. To wszystko sprawia, że nasza skóra na dłoniach staje się spierzchnięta i popękana. Co zrobić, by przywrócić jej gładkość i nawilżenie?

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Skóra dłoni jest delikatna, a przez to podatna na wszelkie uszkodzenia. Co więcej, jest ona szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych - detergentów, a także niekorzystnych warunków atmosferycznych, które prowadzą do jej przesuszenia. W efekcie odwodnione, pozbawione odpowiedniej warstwy ochronnej dłonie pękają, stają się szorstkie i spierzchnięte.

Zobacz wideo

Suche i popękane dłonie. Jak je zregenerować? 

Jak je skutecznie zregenerować? Niezwykle skutecznym okazuje się tutaj produkt, który dostaniesz już za kilka złotych! O czym mowa? O glicerynie, dostępnej w każdej aptece. Wystarczy, że przed snem wmasujemy w oczyszczoną skórę dłoni kilka kropel gliceryny, a następnie założymy rękawice, w których położymy się spać. Taki zabieg dogłębnie nawilży skórę, przywracając jej miękkość, a co za tym idzie, przynosząc ulgę popękanym dłoniom.

Doskonale sprawdzi się tu także maść z witaminą A, którą również dostaniemy w każdej aptece, a jej koszt nie przekracza 10 złotych. Podobnie jak i glicerynę, najlepiej jest stosować ja na noc.

Chcąc jednak na co dzień cieszyć się gładką skórą dłoni, powinniśmy pamiętać o jej troskliwej pielęgnacji. Nakładanie kremu na dłonie po każdym ich umyciu, a także regularne peelingi powinny nas uchronić przed podobnymi problemami w przyszłości.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Więcej o: