5 bzdur, w które wierzysz wracając do swojego eks. Dobrze je zapamiętaj

Wiele kobiet próbuje wracać do związku, który już się zakończył. Liczą bowiem, że partner się zmienił, albo tym razem będzie inaczej. Oczywiście są takie relacje, w których warto rozważyć powrót i dać sobie szansę. Jest to jednak rzadkość. W większości przypadków to po prostu strata czasu.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Miłość zdrowa czy toksyczna? 6 najważniejszych różnic

Rozważając powrót do swojego eks, często próbujemy utwierdzić się w przekonaniu, że to dobra decyzja. Podświadomie doskonale wiemy jednak, że robimy błąd i skończy się to podobnie, jak za poprzednim razem. Oto rzeczy, w które absolutnie nie powinnaś wierzyć myśląc o powrocie do swojego byłego.

"Może się zmienił"

Ludzie się nie zmieniają, a już na pewno nie szybko i o 180 stopni. Aby wyzbyć się różnych nawyków potrzeba ogromnej pracy nad sobą, chęci i przede wszystkim czasu. Łudzenie się, że ktoś kompletnie zmienił się po kilku tygodniach czy nawet miesiącach jest błędem.

"Nikt nie jest idealny"

Oczywiście, że nikt nie jest idealny. Każdy ma swoje zalety oraz wady, jednak można być idealnym dla siebie nawzajem i o to właśnie chodzi w związku. Jeśli jednak rozstaliście się, bo trudno było się wam dogadać, to zapewne przy kolejnym razie będzie podobnie.

"Nie mam czasu szukać kogoś innego"

Niestety takie podejście sprawi, że prędzej czy później będziesz bardzo nieszczęśliwa. Nie zadowalaj się byle jakim związkiem. Miłość życia znaleźć można w każdym wieku i wcale nie trzeba jej na siłę szukać. Bądź otwarta na nowe znajomości, a życie z pewnością zaskoczy cię szybciej niż myślisz.

"Tym razem będzie inaczej"

Niestety, najprawdopodobniej będzie dokładnie tak samo. Otóż według badań, partnerzy, którzy postanowili do siebie wrócić, w relacji zamiast na pozytywach, skupiają się przede wszystkim na jej negatywnych aspektach. Zamiast pracować nad relacją, wytykają sobie błędy z przeszłości.

"Może wymagałam zbyt wiele"

Obniżanie swoich wymagań, tylko po to, by na siłę tkwić w jakimś związku to błąd, który zrozumiesz prędzej czy później. Partner ma być twoim życiowym kompanem i sprawiać, że w związku jesteś szczęśliwa, czujesz jego wsparcie, ale jednocześnie dostajesz przestrzeń na realizację swoich celów i marzeń. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: