Wsyp kwasek cytrynowy do prania. Genialny trik, który uwolni cię od uciążliwego problemu

Większość z nas korzysta z pralki niemal codziennie, jednak mało kto poświęca czas na jej regularne wyczyszczenie. Tymczasem w pralce gromadzą się resztki detergentów, które wraz z wilgocią tworzą świetne warunki dla rozwoju pleśni i grzybów, odpowiedzialnych za brzydki zapach wydobywający się z urządzenia. Sprawdź więc, jak łatwo i ekologicznie wyczyścić pralkę.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Bęben pralki i gromadzące się w nim brud, wilgoć i resztki detergentów, są doskonałym siedliskiem dla bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemną woń, jaka często wydobywa się z pralki. Z czasem siada w niej też kamień, co może powodować poważne uszkodzenia urządzenia. Na szczęście istnieją tanie i naprawdę skuteczne domowe sposoby na pozbycie się tego problemu.

Zobacz wideo

Jak pozbyć się przykrego zapachu z pralki? Domowe sposoby

Najpopularniejszym domowym sposobem na wyczyszczenie pralki jest bezsprzecznie wykorzystanie mieszanki octu i sody. Co może jednak zaskakiwać, równie dobrze sprawdzi się tutaj... kwasem cytrynowy. Skutecznie rozprawi się nie tylko z przykrym zapachem, ale i kamieniem zgromadzonym w pralce.

Wystarczy wsypać do pojemnika na pranie około 120 gramów kwasku, czyli około 1/3 szklanki, a następnie włączyć pranie na najdłuższy cykl z wysoką temperaturą. Taki zabieg skutecznie zniweluje brzydki zapach, pozbywając się zgromadzonych w bębnie grzybów i bakterii.

Zamiast kwasku możemy także wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej, który dzięki właściwościom odkażającym, doskonale doczyści pralkę z wszelkich zanieczyszczeń.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ'

Więcej o: