Marek Kondrat skończył niedawno 71 lat. Wyznał, co sądzi o późnym ojcostwie

Marek Kondrat oraz Antonia Turnau w 2018 roku zostali rodzicami Helenki. Niedawno aktor udzielił wywiadu, w którym zdradził, co sądzi na temat późnego ojcostwa. - Jestem w dobrym momencie swojego życia - wyznał.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

18 października Marek Kondrat skończył 71 lat. Aktor miał 68 lat, gdy na świecie pojawiła się jego córeczka. Jego związek z Antoniną Turnau niemal od samego początku wzbudzał ogromne zainteresowanie. Wszystko za sprawą sporej wieku między partnerami. Z nietypową sytuacją musieli sobie poradzić także rodzice Antoniny. W końcu jednak zaakceptowali związek córki.

Zobacz wideo Joanna Krupa prowadzi córkę na smyczy:

"Jestem w dobrym momencie swojego życia"

Okazuje się, że w przypadku Marka Kondrata późne ojcostwo okazało się strzałem w dziesiątkę. Warto wspomnieć, że Helenka jest trzecim dzieckiem aktora. - Jestem szczęśliwym człowiekiem, jestem w dobrym momencie swojego życia. Mam wspaniałych bliskich, z którymi uwielbiam przebywać, i córeczkę, o której marzyłem przez całe życie. Cieszę się, że mam ją w chwili, gdy mam na nią czas - zdradził w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym".

Warto wspomnieć, że eksperci zazwyczaj patrzą na zjawisko późnego rodzicielstwa przychylnym okiem. Często podkreślają, że jedną z największych zalet takiej sytuacji jest to, że decyzja o posiadaniu dziecka jest dobrze zaplanowana i przemyślana. W późniejszym wieku rodzice mają już zazwyczaj dość stabilną sytuację zawodową, dzięki czemu mogą dużo bardziej zaangażować się w życie dziecka. Tezy te potwierdzają badania*, które wykazują, że starsi ojcowie częściej łączą w sobie takie cechy jak duże zaangażowanie w życie dziecka i pozytywny nastrój rodzicielski. Co więcej, spędzają ze swoimi dziećmi więcej czasu i są w stosunku do nich bardziej opiekuńczy.

"Helenka jest bardzo osobliwym przypadkiem"

Jakiś czasu temu o relacji łączącej go z wnuczką opowiedział Grzegorz Turnau. Mała Helenka skradła jego serce. - Helenka jest bardzo osobliwym przypadkiem. Szalenie pogodna, energiczna i pomysłowa. Lubi, jak dziadko gra na fortepianie, ale stanowczo zabrania mu śpiewać - wyznał w rozmowie z "Twoim Stylem" Grzegorz Turnau.

*Wspomniane badania:

D. Terri Heath (1994), The Impact of Delayed Fatherhood on the Father-Child Relationship, "The Journal of Genetic Psychology", nr 155.

Cooney, T., Pedersen, F., Indelicato, S., & Palkovitz, R. (1993), Timing of Fatherhood: Is "On-Time" Optimal?, "Journal of Marriage and Family", nr 55.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Może cię także zainteresować:

Więcej o: