Retrogradacja Merkurego - do kiedy trwa? W nasze życie wejdzie sporo dramatów

Retrogradacja Merkurego to jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich tygodni. Wszyscy przygotowujemy się na najgorsze - czy słusznie? Okazuje się, że wiele jeszcze przed nami.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Czy aby zapowiada się jesień pełna gradowych chmur nad naszym życiem? Pamiętajcie, że tylko spokój może nas uratować. Październik przynosi nam retrogradację siedmiu planet, ale oliwy do ognia z pewnością doleje retrogradacja Merkurego. Czego wystrzegać się w tym czasie? I jakie zmiany może nam przynieść chaotyczna energia wszechświata?

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Retrogradacja Merkurego – do kiedy będziemy pod wpływem jednej z ośmiu planet Układu Słonecznego?

Merkury był w tym miesiącu z pewnością prawdziwą gwiazdą wśród planet. Podobno w czasie jego retrogradacji nie trudno o nowe dramaty i konflikty. Do naszych głów zaczną wchodzić nieprzyjemne wspomnienia dotyczące dawnych miłości i niedopowiedzianych sytuacji. Pojawi się także mnóstwo problemów technicznych i kłótni wywołanych z byle powodu. Niestety to właśnie relacje będą naszą największą zmorą. Trudności w kontakcie ze społeczeństwem mogą wywołać fale złych emocji, niepewności i braku pewności siebie. Znacie to?

Jeśli ostatni czas utożsamiał was z prognozami, możecie znaleźć wytłumaczenie na swoje zachowanie. Retrogradacja Merkurego dobiega końca wraz z 18 października, więc najgorsze już za nami. Teraz czas na zupełnie nowe doświadczenia, bo wciąż mamy przed sobą jeszcze dwie planety:

  • retrogradacja Neptuna do 1 grudnia 2021 – zwiastuje czas jasności umysłu
  • retrogradacja Urana do 18 stycznia 2021 – nadchodzi czas wielkich rewolucji

Czym jest retrogradacja i czy naprawdę może mieć wpływ na nasze życie?

Retrogradacja to nic innego jak ruch wsteczny planet. W tym czasie poruszają się one w odwrotnym kierunku niż normalnie. To zjawisko dotyczy wszystkich planet i obiektów, które obracają się wokół Słońca. Jednak czy rzeczywiście ma to wpływ na ludzkie życie? Zdaniem naukowców nie możemy mówić o bezpośrednim wpływie retrogradacji na to, co dzieje się w naszych umysłach.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: