Księżniczka Charlotte otrzyma wyjątkową pamiątkę po księżnej Dianie. Meghan nie jest zachwycona

Księżniczka Charlotte ma otrzymać kultową już tiarę księżnej Diany, którą ta miała na sobie podczas ślubu z księciem Karolem. Jak donoszą zagraniczne media, takim obrotem spraw nie jest zachwycona Meghan Markle, która liczyła na to, że kosztowna pamiątka trafi w ręce jej córki, Lilibet Diany.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Księżniczka Charlotte w maju skończyła już 6 lat. Jako jedyna córka przyszłego następcy tronu, dziewczynka cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów, jak i sympatią poddanych, którzy zwracają uwagę na jej niezwykłe podobieństwo do królowej Elżbiety II. Księżniczka ujmuje także charakterem - jak przyznał sam książę William, rzeczywiście jest wyjątkowo rezolutna i pewna siebie. 

Zobacz wideo

Księżniczka Charlotte dostała pamiątkę po księżnej Dianie

Co więcej, Charlotte jest pierwszą kobietą w historii, która jest uwzględniania w bezpośredniej kolejności dziedziczenia tronu królewskiego Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą zmian dokonanych w 2013 roku, kiedy to utworzony został zapis "Succession to the Crown Act", na mocy którego zniesiono primogeniturę męską. Oznacza to, że wbrew dotychczasowej tradycji, młodszy syn nie wyprzedza już starszej córki w linii sukcesji, a co za tym idzie, księżniczka Charlotte jest obecnie czwartą osobą w kolejce do brytyjskiej korony, tuż po swoim starszym bracie George'u.

Księżniczka Charlotte ma w związku z tym odziedziczyć także znaczącą część królewskich klejnotów. Już w dniu jej narodzin miały zostać przygotowane specjalne skrzynie, w których zgromadzono część biżuterii, do której uzyska dostęp wraz z pełnoletnością. A jak donoszą brytyjskie media, oprócz królewskich kosztowności, księżniczka Charlotte ma dostać także wyjątkową pamiątkę po swojej zmarłej babce, księżnej Dianie.

Ma ona otrzymać "tiarę Spencerów", rodzinną pamiątkę rodziny księżnej Diany, która założyła ją na swój ślub z księciem Karola. To zresztą do dziś najpopularniejsza, tuż obok zaręczynowego pierścionka, biżuteria należąca do księżnej. Tiara jest obecnie w posiadaniu młodszego brata księżnej Diany, Charlesa. Po rozmowie z księciem Williamem zgodził się on jednak podarować ją Charlotte, jako najstarszej wnuczce Diany.

- William zdaje sobie sprawę, że hrabia ma własne córki, ale obaj zgodzili się, że kultowa biżuteria Diany powinna należeć do jej pierwszej wnuczki - donosi portal express.co.uk, cytując swoje zaufane źródło. Jak przekonuje informator, księżniczka Charlotte ma być zachwycona wizją odziedziczenia tiary po swojej babci. - Charlotte jest bardzo świadoma tego, że jest księżniczką i ma już plastikowe tiary i suknie, w które chętnie się przebiera. Jest bardzo urocza - zdradza.

- Lottie wie wszystko o swojej babci - w końcu Diana to jedno z jej imion. Widziała także jej zdjęcia, na których miała tiarę - dodaje informator. Księżniczka będzie musiała jednak jeszcze trochę poczekać na obiecany prezent. Zgodnie z królewskim protokołem, kobiety mogą bowiem nosić tiary dopiero od dnia ślubu.

Jak podkreśla brytyjska prasa, takim obrotem spraw nie jest zachwycona Meghan Markle, jak i sam książę Harry. Para miała bowiem chcieć, by tiara trafiła w ręce ich córki, Lilibet Diany, która ze względu na ich decyzję o opuszczeniu rodziny królewskiej, nie będzie mieć dostępu do królewskich klejnotów. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: