Youtuber Okiem Kosmetologa skazany prawomocnym wyrokiem. "Hejt to nie opinia"

Youtuber Kacper L. został skazany prawomocnym wyrokiem za zniesławienie firmy kosmetycznej. - Ataki influencerów, których przedmiotem są różnego rodzaju produkty, jak kosmetyki, stanowią poważne zagrożenie dla oferujących je przedsiębiorstw - skomentowała prawniczka reprezentująca Skin79.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Martyna Popiołek-Dębska, reprezentująca Skin79, poinformowała, że 15 października Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał Kacpra L. winnego zniesławienia firmy kosmetycznej Skin79. 

Zobacz wideo Makijaż mineralny - jak dobrać i jak aplikować?

"Hejt to nieuzasadniony atak"

Youtuber w jednym ze swoich filmów nazwał kosmetyki produkowane przez Skin79 „śmieciami", a ich składy „śmieciowymi". - Ataki influencerów, których przedmiotem są różnego rodzaju produkty, jak kosmetyki, stanowią poważne zagrożenie dla oferujących je przedsiębiorstw. Podmioty gospodarcze nie mają możliwości obrony przed aktami, ochrony renomy i dobrego imienia z uwagi na brak możliwości dotarcia do odbiorców konkretnego influencera. Pamiętajmy, że hejt to nie opinia. Hejt to nieuzasadniony atak. Tak jak działania hejterów godzą w dobra osób fizycznych, tak godzą w dobre imię i renomę podmiotów - skomentowała prawniczka.

 

Na twórcę nałożono karę miesiąca ograniczenia wolności w formie prac społecznych, a także obowiązek dokonania przeprosin wobec Skin79 na swoim kanale na platformie YouTube.

Okiem Kosmetologa w więzieniu

Kacper L. przebywa obecnie w więzieniu. Mężczyzna został skazany na dwa lata pozbawienia wolności za wyłudzenia danych. Kacper L. tworzył fałszywe profile konsultantów jednej z firm kosmetycznych i za ich pośrednictwem zamawiał dla klientów kosmetyki, które mimo zapłaty nigdy nie trafiły do konsumentów. W ten sposób Kacper L. oszukał ludzi na kwotę około 20 tysięcy złotych. Mężczyzna ma w swojej kartotece także wyrok z artykułu 286 Kodeku Karnego. Uznano, że dopuścił się oszustwa polegającego na podawaniu fałszywej tożsamości, by wyłudzać pieniądze za pomoc w znalezieniu pracy. Wówczas Kacper L. został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności oraz rok prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Księżniczka Charlotte Księżniczka Charlotte otrzyma pamiątkę po Dianie. Meghan nie jest zachwycona

Kacper L. jest twórcą kanału "Okiem kosmetologa" na platformie YouTube. W swoich filmach oceniał składy produktów kosmetycznych. Jego recenzje wzbudzały kontrowersje. W ubiegłym roku oświadczenie na temat prowadzone przez Kacpra kanału wydał Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego. Pod dokumentem podpisało się 180 członków. - Niestety niektóre treści zawarte w jego programach nie są zgodne z aktualnym stanem wiedzy, nauki i prawa w żadnej z dziedzin, łącznie z kosmetologią. [...] Jakość merytoryczną tych treści podważa samo środowisko młodych kosmetologów - dowiadujemy się oświadczenia.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Może cię także zainteresować:

Więcej o: