Zosia Zborowska poroniła? Jej wyznanie porusza. "Proszę, badajcie się"

Zofia Zborowska zdobyła się na Instagramie na poruszające wyznanie. Jak się okazało, aktorka cierpi na zespół antyfosfolipidowy, który powoduje poronienia i utrudnia zajście w ciążę. - To ja po skończeniu 11 miesięcy zastrzyków. Nie wiem, ile tego w sumie było. Dużo - napisała w opisie pod zdjęciem, kierując przy tym apel do kobiet.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zofia Zborowska należy do grona gwiazd, które walczą z zakłamanym obrazem rzeczywistości kreowanym przez media społecznościowe. Jej Instagram pozbawiony jest wyidealizowanych obrazków, jakie zwykliśmy oglądać w sieci, a odkąd została mamą, chętnie pokazuje tam prawdziwe - pozbawione lukru - oblicze macierzyństwa. Teraz aktorka po raz kolejny postanowiła przełamać tabu, dzieląc się z fankami i fanami poruszającym wyznaniem.

Zobacz wideo

Zosia Zborowska poroniła? Apeluj do kobiet

- To ja po skończeniu 11 miesięcy zastrzyków. Nie wiem, ile tego w sumie było. Dużo. Zwłaszcza dla mnie, osoby, która jak się jej spytasz, czego się boi, to bez zawahania odpowie: zastrzyków - zaczęła Zborowska w opisie pod opublikowanym przez siebie zdjęciem. - Pamiętam, jak zalałam się łzami, gdy dowiedziałam się od mojej Doktorki, że jak tylko zajdę w ciąże to natychmiast będę musiała brać heparynę. Szczerze było mi wstyd przed samą sobą, że tak się tego boje, ale gra ewidentnie była warta świeczki - pisała dalej. Jak się okazało, Zborowska choruje na zespół antyfosfolipidowy, który utrudnia zajście w ciąże, a także prowadzi do poronień.

Gdy miała 19 lat dowiedziała się, że jest w ciąży. Niedługo po tym zmarł jej partner (zdjęcie ilustracyjne)Gdy miała 19 lat dowiedziała się o ciąży. Niedługo po tym zmarł jej partner

- A dlaczego o tym piszę? Bo październik to miesiąc świadomości utraty ciąży. A choroba, którą mam, czyli zespół antyfosfolipidowy takie poronienia powoduje, lub utrudnia/uniemożliwia zajście w ciąże. To samo tyczy się trombofilii. A badania na to robi się w Polsce dopiero po trzech lub więcej poronieniach - zwierzyła się Zborowska.

 

- Dlatego proszę Was dziewczyny: badajcie się. Nikomu nie życzę takiego doświadczenia, jakim jest poronienie. A mierzenie się z taką stratą w kontekście ciągłych pytań o to „kiedy dziecko" było dla nas niezwykle trudne. Stąd moje odwieczne prośby do Was, aby nigdy, nikomu nie zadawać takich pytań - zaapelowała aktorka. - Na szczęście nasza historia ma happy end, i tego samego życzę Wam z całego serca - zakończyła mama Nadziei.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Zwolnienie lekarskie (zdjęcie ilustracyjne)Umowa zlecenie a zwolnienie lekarskie - zasiłek chorobowy

Więcej o: