Prezent na święta dla nauczycielki, czyli jaki upominek zrobić wychowawcy

Prezent na święta dla nauczycielki to drobny upominek, dzięki któremu możemy wyrazić wdzięczność za codzienny trud, jaki nauczyciele wkładają w wychowanie i kształcenie swoich uczniów.

Pomysł na prezent dla nauczycielki. Co podarować nauczycielowi pod choinkę?

Prezent na święta dla nauczycielki to oczywiście nie jest obowiązek uczniów, ale coraz częściej staje się normą w wielu szkołach. Nauczyciele i uczniowie spędzają ze sobą bardzo wiele czasu. Często między nimi nawiązują się silne więzi - uczniowie podziwiają swoich pedagogów, są im wdzięczni za okazywane zrozumienie i przekazywaną wiedzę. Przy okazji popularnych w szkołach mikołajek lub zabaw choinkowych chcą także ich wynagrodzić i sprawić radość wręczając drobne upominki. Pomysł na prezent dla nauczycielki może mieć różne formy. Może być to wspólnie przygotowana przez wszystkich uczniów praca plastyczna, a równie dobrze drobny upominek. Wszystko zależy od tego, jaką formę uczniowie i ich rodzice zechcą przyjąć, aby obdarować nauczyciela lub wychowawcę. 

Co kupić nauczycielce na święta? Sprawdzone propozycje

Nad tym, co kupić nauczycielce na święta, zastanawiają się zarówno rodzice, którzy należą do komitetów klasowych jak i uczniowie chcący sprawić niespodziankę swoim pedagogom. Pamiętajmy, że podarek taki nie powinien być zbyt kosztowny, a także nie powinien wprawiać belfra w zakłopotanie. Najlepiej w roli prezentu dla nauczycielki sprawdzi się:

  • pióro lub długopis z dedykacją - jak wiadomo w szkole materiały piśmiennicze są niezwykle potrzebne, a pióro lub długopis mogą długo służyć i przypominać o osobach, które je podarowały
  • zestaw herbat lub dobrej jakości kawa - nauczyciele ze względu na intensywną pracę głosem zmuszeni są do picia dużej ilości płynów, zimą szczególnie ciepłych; herbata i kawa sprawdzą się w tej roli doskonale
  • słodycze - kto nie lubi słodyczy? Kupując prezent pod choinkę możemy zdecydować się na te wprost do schrupania, lub też takie, które mogą posłużyć za ozdobę choinkową
  • komplet bombek choinkowych ze specjalnym grawerem - podobnie jak w przypadku powyżej bombki takie umieszczone na choince w miejscu pracy lub w domu będą przypominały o grupie, która je ofiarowała. 

Bez względu na to, jaki prezent na święta wybierzemy, zawsze liczyć będzie się w pierwszej kolejności pamięć i chęć sprawienia przyjemności. Każdy nauczyciel doceni taką inicjatywę uczniów i rodziców. 

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty

Prezent dla nauczycielki na Święta Bożego Narodzenia - wspólne występy

Prezent dla nauczycielki na Święta Bożego Narodzenia niekoniecznie musi mieć materialny wymiar. Ciekawym sposobem na obdarowanie nauczyciela jest przygotowanie przez uczniów wspólnego występu, np. z kolędami i świątecznymi wierszami. Ciekawym sposobem na prezent dla wychowawcy może być też ładnie oprawione zdjęcie klasowe z podpisami wszystkich uczniów czy inna tego rodzaju pamiątka, która może przetrwać nawet po okresie kiedy klasa zakończy swoją edukację.

Ciekawy prezent na święta dla nauczycielki - DIY

Ciekawy prezent na święta dla nauczycielki to z pewnością coś, co można przygotować samodzielnie. A ponieważ zima i Boże Narodzenie kojarzą się z zapachem pierników, nie ma nic lepszego niż własnoręcznie upieczone i udekorowane pierniczki. Każdy uczeń będzie w stanie samodzielnie je przygotować i zapakować w elegancki sposób. W ten sposób otrzymamy nie tylko ciekawy, ale także smakowity prezent, który może zostać zjedzony lub wykorzystany do udekorowania choinki. 

Zobacz też: Prezent dla męża na święta Bożego Narodzenia - te pomysły mogą Ci się przydać!

Więcej o: