Spryskaj firany lakierem do włosów. To genialny trik, który ułatwi ci życie

Jak się okazuje, lakier do włosów poza utrwaleniem fryzury, ma wiele innych, zaskakujących zastosowań, które mogą ułatwić nam obowiązki domowe. Sprawdź, dlaczego warto pryskać nim firany. To naprawdę genialny trik, którego efekt cię zaskoczy.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Prasowanie firan i zasłon to jeden z tych obowiązków domowych, do których szczególnie nie lubimy wracać. Okiełznanie długiego i ciężkiego materiału jest naprawdę wymagającym i czasochłonnym zadaniem, a pomimo naszych wysiłków na tkaninie zazwyczaj i tak pozostają nieestetyczne zagniecenia. Jak się jednak okazuje, istnieją triki, które znacząco ułatwią nam to zadanie.

Zobacz wideo

Spryskaj firany lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy

Chcąc uniknąć mozolnego prasowania firan, wiele osób decyduje się na zawieszenie na karniszu mokrych firan, tuż po wyjęciu ich z pralki. Wilgotny materiał jest ciężki, więc pod wpływem ciężaru, wysychając, sam stopniowo się rozprostowuje. Niestety, efekt nie zawsze jest zadowalający, a na materiale mimo to pozostają niechlujne zagięcia. Znamy jednak trik, który pozwoli zwiększyć skuteczność tego sposobu.

Joanna PrzetakiewiczJoanna Przetakiewicz tłumaczy, jak telepatycznie przyciągać pieniądze

Tuż po rozwieszeniu na karniszach wilgotnych firan, należy spryskać je lakierem do włosów. Stworzy on na materiale usztywniającą powłokę, która dociąży, a co za tym idzie, rozprostuje materiał.

Taki zabieg znacząco wydłuży też świeżość firan, pozwalając tym samym ograniczyć częstotliwość ich prania. Niewidzialna warstwa powstała po zaschnięciu lakieru, skutecznie bowiem zabezpieczy materiał przed brudem i osiadającym kurzem. A kiedy musisz je już wyprać, przeczytaj, co zrobić, by przywrócić im idealną biel.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała kulisy swojej pracy. Fani podzieleni (zdjęcie ilustracyjne)Rozenek pokazała kulisy swojej pracy. Fani podzieleni: "Niekorzystnie"

Więcej o: