Makijaż na Halloween - czarownica. Focus na zaklęcia

Makijaż na Halloween w stylu czarownicy może być kolorowy lub mroczny. Szukasz pomysłu na straszną twarz? Sprawdź nasz magiczny przewodnik po najlepszych makijażach.

Malowanie twarzy - czarownica, czyli uniwersalny motyw 

Przebranie za czarownicę pasuje zarówno na halloweenową imprezę dla dorosłych jak i dziecięcą wyprawę po cukierki. Co więcej, malowanie twarzy w stylu czarownicy nie jest trudne i daje duże pole do popisu. Marzysz o strasznym makijażu z nutką szaleństwa? Sprawdź kilka poniższych propozycji.  

Jak pomalować twarz na Halloween? Czarownica to hit Halloween 2021!

Jak pomalować twarz w stylu czarownicy na Halloween? Poniżej znajdziesz listę kosmetyków, które będą niezbędne przy tym makijażu, większość z pewnością znajdziesz w kosmetyczce.

  • czarny, pomarańczowy lub granatowy cień do powiek 
  • eyeliner i czarna kredka 
  • biała kredka 
  • bordowa pomadka 
  • sztuczne rzęsy i klej

Makijaż na Halloween - czarownica krok po kroku. Oczy i zaklęcia...

Jak wykonać makijaż czarownicy na Halloween? Skorzystaj z naszej instrukcji krok po kroku!

 

Jak pomalować twarz na Halloween? Czarownica plus zaklęcia to bardzo dobry duet. Co więcej, to bardzo prosty i jednocześnie efektowny makijaż. Wystarczy standardowy make-up z mocnym naciskiem na oczy, które malujemy czarnym cieniem oraz eyelinerem. Rzęsy tuszujemy pogrubiającym tuszem, można dodać też kilka sztucznych kępek. Po pierwszym etapie przyszedł czas na zaklęcia, przy pomocy czarnej kredki do makijażu malujemy zbitki liter w formie spływających łez.

Zobacz wideo Makijaż na Halloween w 30 sekund. To bardzo proste!

Makijaż na Halloween - czarownica DIY. Pajęcza sieć 

Makijaż na Halloween w stylu czarownicy DIY? Z pewnością jest to wielobarwna propozycja dla tych, którzy nie boją się kolorów. Pajęcza sieć zakłada mocno podkreślone oczy wycieniowane na pomarańczowo. Co ważne cień powinien wychodzić poza powieki, aż pod łuki brwiowe. Dokładnie tą samą metodą malujemy usta w kolorze czerni i pomarańczy. Na koniec czas na szczegóły, zamiast tuszu doklejamy sztuczne rzęsy i na wybranych partiach twarzy malujemy pajęczyny. Ten sam motyw warto powtórzyć na dłoniach, nie można zapomnieć też o pająkach. 

 

Makijaż na Halloween. Czarownica - magiczna królowa 

Zaczynamy od podziału twarzy przy pomocy farbek do ciała, warto wcześniej nałożyć ochronny krem, który dodatkowo ułatwi demakijaż. Czoło cieniujemy na granatowo. Następnie malujemy pośrodku znak w stylu azteckim, którego końce przeciągamy na policzki. Znak malujemy białą kredką. Tym samym kolorem malujemy pionową kreskę na brodzie, którą uzupełniamy dodatkowo czarnym eyelinerem. 

 

Zobacz też: Przebranie na Halloween dla kobiety - sexy, strasznie, a może znana postać?

Więcej o: