Namocz ściereczkę w coli i przetrzyj nią okna lub lustra. Efekt cię zaskoczy

Co się stanie, jeśli namoczysz ściereczkę w coli i przetrzesz nią okna? Okazuje się, że choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ten popularny napój oprócz walorów smakowych, posiadają również inne zalety. Wypróbuj ten trik choć raz, a z pewnością nie pożałujesz.

Więcej takich nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Znasz je wszystkie?

Nie ma wątpliwości, że cola to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Dla wielu osób może być to zaskoczenie, jednak wykorzystywać ją można nie tylko do picia. Znaleziono dla niej również wiele innych zastosowań, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu. Colę można wykorzystać m.in. do czyszczenie przypalonych garnków, usuwania plam z markerów, odkamieniania toalety lub czajnika czy też pozbycia się komarów oraz łagodzenia objawów ich ukąszeń. Co ciekawe, z pomocą przyjdzie nam również podczas mycia okien lub luster w domu.

Namocz ściereczkę w coli i przetrzyj nią okna. Efekt? Szyby będą lśnić

Jeśli ze względu na uporczywe smugi nienawidzisz myć okien, ten trik został stworzony dla ciebie. Jest nie tylko skuteczny, lecz także banalnie prosty. Wystarczy namoczyć szmatkę w napoju i dokładnie wyczyścić okna. Resztkę coli należy usunąć z szyb za pomocą szmatki nasączonej ciepłą wodą. Na koniec pozostaje wypolerować powierzchnię suchą, czystą szmatką - najlepiej sprawdzi się ta wykonana z mikrofibry. Dzięki temu trikowi szyby będą lśnić, a ty unikniesz w domu przykrego zapachu środków chemicznych. 

Colę wykorzystać możesz oczywiście nie tylko jako płyn do szyb, lecz także jako środek do mycia luster. Nanieś odrobinę napoju na szklaną powierzchnię i dokładnie wypoleruj miękką ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym. 

Znacie jeszcze jakieś nietypowe zastosowania coli w naszych domach? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: