Burzliwe rozstanie, wypadek, śmierć. Te pary nie miały szansy na szczęśliwe zakończenie

Niestety nie wszystkim jest dane żyć długo i szczęśliwie. Nieszczęśliwe wypadki, uzależnienia czy dramatyczne rozstania potrafią zniszczyć miłość nawet największym gwiazdom show-biznesu. Oto popularne pary, którym szczęśliwe zakończenie nie było pisane.

Więcej tematów z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 10 najdroższych sukni ślubnych gwiazd

Księżna Diana i książę Karol 

Już sam początek jednego z najgłośniejszych małżeństw w historii nie był idealny. Zanim książę Karol poznał Dianę Spencer, spotykał się z jej siostrą, Sarą. Uznał jednak, że to niespełna 20-letnia, skromna i nieśmiała blondynka będzie dla niego lepszą kandydatką na żonę. 29 lipca 1981 roku odbył się ślub, o którym mówił cały świat. Choć na początku Diana była naprawdę zakochana, bajka skończyła się szybciej, niż mogła przypuszczać. Zdrady księcia Karola oraz przytłaczające ją życie w blasku fleszy doprowadziły w 1996 roku do ich rozwodu. Choć Diana próbowała ułożyć sobie życie na nowo, rok później zginęła w wypadku samochodowym.

Marilyn Monroe i Joe DiMaggio

Związek ikony kina lat 50. z bejsbolistą Joe DiMaggio był jednym z głośniejszych, a także najkrótszych z trzech jej małżeństw. Pobrali się 4 stycznia 1954 roku po zaledwie roku znajomości, a rozwiedli 27 października 1954 roku, czyli po zaledwie 274 dniach. Marilyn Monroe zarzucała sportowcowi psychiczne znęcanie się. Jednak po jej trzecim rozwodzie, ponownie zbliżyli się do siebie. DiMaggio przestał pić i uczęszczał na terapię. Podobno planowali nawet ponownie się pobrać, ale wszystko przerwała nagła śmierć aktorki.

Zdjęcia gwiazd znajdziesz w galerii na początku artykułu

Heath Ledger i Michelle Williams

Po kilku romansach, w 2004 roku na planie filmu "Tajemnica Brokeback Mountain", Heath Ledger zakochał się w aktorce Michelle Williams, która odwzajemniła jego uczucie. Jeszcze zanim film trafił do kin, na świat przyszła ich córka Matilda. Choć początkowo w planach mieli ślub i kolejne pociechy, uzależnienia aktora doprowadziły do tego, że w 2007 roku Michelle zdecydowała się zakończyć ich związek. 22 stycznia 2008 gospodyni aktora znalazła go nieprzytomnego w jego apartamencie na Manhattanie. Lekarz, który został wezwany na miejsce stwierdził zgon. Obok ciała aktora znaleziono opakowanie tabletek nasennych, jednak zarówno policja, jak i jego znajomi określają zdarzenie jako tragiczny wypadek, a nie świadome przedawkowanie.

Nicole Kidman i Tom Cruise

Nicole Kidman i Tom Cruise poznali się w  1989 roku na planie filmu "Szybki jak błyskawica". Choć początkowo aktor nie wydawał się być zainteresowany 22-letnią wschodzącą gwiazdą, zaprosił ją na kolację i zaledwie po kilku randkach zaręczyli się. Rok później byli już małżeństwem. - Wszyscy mówili, że jestem za młoda, by wychodzić za mąż, ale ja byłam uparta i postanowiłam, że to zrobię - wspomina aktorka. Oboje marzyli o powiększeniu rodziny, jednak aktorka dwukrotnie straciła ciążę. Choć zdecydowali się na adopcję córki (Bella), a następnie syna (Connor), ich szczęście nie trwało długo. Wszystko przez to, ze Tom Cruise coraz bardziej angażował się w sektę scjentologów. Mówi się, że to oni namówili aktora do rozwodu z aktorką, bo nie mogła dać mu dzieci. Podczas rozwodu aktor pozbawił Nicole prawa do opieki nad dziećmi. W ostatnich wywiadach Bella i Connor twierdzą, że ich rodzina jest bliżej niż kiedykolwiek.

Więcej o: