Królowa Elżbieta trafiła do szpitala. Rzecznik uspokaja: "pozostaje w dobrym nastroju"

W ostatnim czasie media obiegły niepokojące doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia Królowej Elżbiety. Jak potwierdził rzecznik Pałacu Buckingham, monarchini rzeczywiście spędziła w szpitalu noc ze środy na czwartek. - W czwartek w porze lunchu wróciła do zamku Windsor i pozostaje w dobrym nastroju - uspokajał w oświadczeniu.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą i najdłużej panującą królową w historii. Na brytyjskim tronie zasiada bowiem już od niemal 70 lat. Mimo mijającego czasu 95-letnia dziś monarchini wciąż z zaangażowaniem wykonuje królewskie obowiązki, zachwycając przy tym kondycją. W ostatnim czasie jednak w mediach pojawiły się niepokojące doniesienia o jej pogarszającym się stanie zdrowia.

Zobacz wideo

Królowa Elżbieta w szpitalu? Niepokojące informacje o stanie zdrowia monarchini

Podczas jednego z ostatnich wyjść, królowa Elżbieta II zmuszona była wspierać się laską, z kolei parę dni później odwołano jej planowaną wizytę do Irlandii Północnej. - Królowa niechętnie przyjęła lekarskie zalecenie, by odpocząć przez następnych kilka dni. Jej Wysokość jest w dobrym nastroju i jest zawiedziona, że nie będzie w stanie odwiedzić Irlandii Północnej, gdzie miała podjąć szereg zobowiązań dziś i jutro. Królowa przesyła najserdeczniejsze pozdrowienia mieszkańcom Irlandii Północnej i nie może się doczekać wizyty w przyszłości - przekazał Pałac Buckingham w oficjalnym oświadczeniu, tłumacząc powód odwołania wizyty.

Jak się jednak okazało, tuż po odwołaniu wyjazdu, królowa zmuszona była spędzić noc w szpitalu Króla Edwarda VII, gdzie została poddana badaniom. Jak jednak poinformował rzecznik Pałacu Buckingham, królowa odpoczywa już w zamku Windsor, a w szpitalu wykonywano jej tylko "wstępne badania". Jak zaznaczył, królowa czuje się dobrze i jest "w dobrym nastroju".

Jak przypominają media, królowa Elżbieta II tylko w październiku odbyła 11 oficjalnych spotkań, z czego ostatnie odbyło się we wtorek, dzień przed jej pobytem w szpitalu.

 Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: