Kiedy jest black friday 2021? Gorączka zakupów już niedługo. Nie przegap wielkich promocji!

Black Friday to amerykańskie święto, które od 2015 roku jest również częścią polskiej tradycji. To dzień wielkich wyprzedaży i oczywiście zakupów, podczas których możemy upolować prawdziwe perełki. Kiedy jest black friday 2021? To już niedługo, sprawdź aby nie przegapić promocji.

Polacy pokochali Black Friday. Wielkie święto zakupów stało się okazją do upolowania prawdziwych modowych hitów. Nie tylko, ponieważ to nietypowe święto obecnie jest okazją dla wielu sklepów różnego typu, do wyprzedawania produktów. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze bożonarodzeniowe ozdoby i pomysły na świąteczne prezenty. Można kupić niezbędne ubrania na zimę, albo znaleźć promocje jeszcze z ubiegłego lata. Sprawdź kiedy przypada w tym roku wielka gorączka zakupów. To jeszcze tej jesieni.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Na czym polega Black Friday? Możemy liczyć na ogromne rabaty

Black Friday to dzień (z angielskiego - piątek) ale często także weekend, podczas którego w sklepach organizowane są ogromne wyprzedaże. Niektóre produkty są przecenione nawet o 80 procent. Z początku promocje obejmowały sklepy odzieżowe, ale teraz promocji możemy szukać też w sklepach meblowych, elektronicznych, czy z urządzeniami AGD. Promocje obowiązują także w drogeriach. 

Kiedy jest Black Friday 2021? Promocje czekają już tej jesieni

Czarny Piątek, czyli "black friday" wypada 26 listopada, jednak wiele promocji przygotowywanych jest nawet kilka dni wcześniej. Dotyczy to zarówno sklepów wysyłkowych, jak i stacjonarnych. Najlepiej jest wybrać sobie upragnione produkty na 2-3 dni wcześniej i śledzić promocyjne oferty.

Od kiedy obchodzimy Balack Friday i skąd wzięła się ta "tradycja"?

Black Friday, podobnie jak Helloween, to tradycja, która przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie jako pierwsi zdecydowali się na świętowanie Czarnego Piątku. Black Friday odbywa się zawsze w ostatni piątek listopada. W USA traktowany jest jako wielkie rozpoczęcie zakupów przedświątecznych. Skąd pochodzi nazwa? Teorii jest kilka. Najpopularniejsze pochodzą z lat 50. XX wieku. Jak opisywano w źródłach, w piątek po Dniu Dziękczynienia Amerykanie masowo dzwonili do pracy i mówili, że zachorowali. Miał to być sposób, by przedłużyć sobie weekend do czterech dni. Natomiast nazwa Black Friday ma też wywodzić się ze slangu policyjnego. Tłumy ludzi szturmujących sklepy wielokrotnie okazywały się sporym problemem dla lokalnych stróżów prawa. To dzień najdłuższych kolejek przed sklepami. W Polsce jest obchodzony od 2015 roku.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: