Dziennikarka nie jadła cukru przez miesiąc. Efekty wyzwania? Zaskakujące

Dziennikarka Esmerald Pellot postanowiła przeprowadzić eksperyment. Kobieta na 30 dni całkowicie wyeliminowała cukier ze swojej diety. Jak wpłynęło to na jej wygląd i zdrowie? - Ten detoks pozytywnie wpłynął na moje ciało, umysł i życie - wyznała Esmerald.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy miód jest lepszy od cukru przetworzonego?

Cukier jest wszechobecny. Znajduje się nie tylko w słodyczach, lecz także w wielu innych produktach - między innymi w wielu gotowych daniach, we wszystkich wysoko przetworzonych produktach, pieczywie, napojach, surówkach, sosach. Warto wspomnieć, że cukier jako źródło energii jest potrzebny naszemu mózgowi i mięśniom, ale nie w nadmiarze. Eksperci zalecają, aby najwyżej 10 procent energii, dostarczanej organizmowi, pochodziło z cukru.

Eksperyment dziennikarki

Jak wyglądałoby życie bez cukru? Jakiś czas temu dziennikarka Esmerald Pellot postanowiła to sprawdzić. Przed rozpoczęciem 30-dniowego eksperymentu uwielbiała słodkości. Jej zdaniem była wręcz od nich uzależniona. Z tego powodu pewnego dnia zdecydowała się na takie zmiany. 

W ciągu tych 30 dni kobieta nie spożywała w ogóle produktów, które zawierały dodatek cukru. Jednak co ważne, zdarzało się, że sięgała po takie, w których występuje on naturalnie. Było to między innymi owoce. 

Pierwsze trzy dni były najtrudniejsze

Jak podkreśliła dziennikarka, pierwsze trzy dni testu były najtrudniejsze. W tym czasie prawie cały czas odczuwała chęć na coś słodkiego. Była rozdrażniona, poirytowana, towarzyszyły jej bóle głowy. Nieco lepiej poczuła się dopiero piątego dnia eksperymentu. 

Między 21. a 30. dniem testu przyszedł czas na kolejne wyzwania. Esmerald spotkała się wówczas kilka razy ze znajomymi. Jak przyznaje, bardzo ciężko było jej patrzeć na słodycze, które jedli inni ludzie. Jednak mimo tych pokus nie poddała się i wytrwała w postanowieniu. 

Efekty wyzwania? Zaskakujące

Jakie były efekty tego eksperymentu? Dziennikarka zauważyła wiele pozytywnych skutków. Obecnie nie czuje się już "niewolnikiem swoich zachcianek". Co więcej, poprawiła się jakość jej snu. Poczuła także, że ma więcej energii. Poza tym udało jej się zrzucić 1,5 kg. - Ten detoks pozytywnie wpłynął na moje ciało, umysł i życie - wyznała Esmerald.

Kobieta dodała także, że wyzwanie nauczyło ją umiaru w spożywaniu cukru. Jej zdaniem nie ma powodu, by całkowicie rezygnować z cukru. Wyjątek to oczywiście sytuacja, gdy jest to zalecenie lekarza.  

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę: TUTAJ

Może cię także zainteresować:

Więcej o: