Sposoby na śnieżnobiałe i czyste firanki. Nie zapomnij o tym podczas prania!

Firanki pierzemy zazwyczaj kilka razy do roku. Ważne, aby zrobić to skutecznie. Każdy prawdopodobnie zna swoje sposoby na białe i czyste firanki, ale są takie, które sprawdzą się zawsze. Oto niezawodne triki na śnieżnobiałe firanki, które musisz poznać.

Nie wszystkie firanki są takie same. Inaczej reagują na słońce lub kurz, a to często zależy od materiału z jakiego są zrobione. Wiele osób popełnia błędy podczas prania, co skutkuje utratą koloru lub skurczeniem się materiału. Okazuje się, że wystarczy kilka trików, aby nie doświadczyć tych wpadek. Dzięki nim firanki będą śnieżnobiałe na długo i posłużą nam nawet na lata. Część z produktów niezbędnych do prania znajdziesz w domu, bez konieczności wyjścia do sklepu. Sprawdź, jak prawidłowo prać firanki, aby cieszyć się ich pięknym wyglądem i nie popełniać błędów podczas domowych porządków w przyszłości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak poprawnie uprać firanki, aby zachowały biały kolor? Ważne jest to gdzie wisiały

Firanki zanim zostaną uprane, powinny zostać namoczone. Niezależnie od rodzaju tkaniny ten trik uchroni je przed utratą koloru. Trzeba trzymać je w ciepłej wodzie przez około godzinę, a potem umieścić w pralce. To uodporni je również na temperatury, oraz środki, które mogą zaszkodzić im później. Mogą być grubsze lub cieńsze, z koronką, lub wykonane z bardzo cienkiego, transparentnego materiału. Każde firanki najlepiej profilaktycznie wyprać z domieszką płynu, do delikatnych tkanin. To uchroni je przed zniszczeniem. Jeśli wisiały w kuchni, można przed praniem umieścić je w misce z wodą i płynem do zmywania naczyń. W ten sposób pozbędziemy się ewentualnego tłuszczu, które mogły wchłonąć. 

Domowe sposoby na pranie firanek. Jakich substancji użyć?

Nie potrzeba czarów, aby uzyskać efekt śnieżnej bieli. Białe firanki otrzymamy po praniu, jeśli dosypiemy do wody dobrze znane produkty, obecne w każdym domu. Jeśli firanki odbarwiły się od słońca, do wody przyda się dodać sodę oczyszczoną, a jeśli jest na nich kurz, to dodaj szczyptę soli. 

W jakiej temperaturze prać firanki? Nie popełnij tego błędu!

Dla delikatnych tkanin zabójcza może okazać się temperatura. To najczęstszy błąd popełniany przy porządkach domowych. Firanki pierzemy w optymalnej temperaturze między 30, a 40 stopni. Kolejna rzecz, której firanki nie znoszą to odwirowywanie. Po skończonym praniu powinny "odpocząć" w pralce, a następnie zostać rozwieszone na suszarce, lub sznurku, aby równomiernie wyschły. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: