Prezent na święta dla 3 latka - 4 pomysły na świąteczny prezent dla dziecka

Prezent na święta dla 3 latka to temat niezwykle ważny. Nie od dziś wiadomo, że maluchy przywiązują ogromną wagę do prezentów. Czekają na nie przez cały rok. Warto zatem wybrać adekwatny upominek, który zachwyci najmłodszego domownika.

Pomysł na prezent dla 3 latka - gotowe tipi z poduchami

Pomysł na prezent dla 3 latka powinien być efektowny. Wiek ten to czas, w którym dzieci chcą stawać się o wiele bardziej samodzielne. Dlatego też tworzą sobie różnego rodzaju kryjówki, w których spędzają wiele godzin. Możemy ułatwić im to zadanie, kupując gotowe tipi. Indiański namiot to marzenie, niejednego maluszka. Zestaw warto wzbogacić o dekoracyjne poduszki i matę na której będą mogły bawić się maluchy. Używanie domku będzie o wiele bardziej komfortowe i jednocześnie zadbamy o ich zdrowie. Dodatkowo tipi warto udekorować światełkami. Dobrze sprawdzą się tutaj LEDowe girlandy czy kolorowe cotton balls. Są dekoracyjne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Nadają wyjątkowego klimatu. Możemy być przekonani, że dzieci nie będą wychodzić z nowego tipi całymi godzinami.

Co kupić 3 latkowi na święta - domowa trampolina

Co kupić 3 latkowi na święta? Wybierz trampolinę do skakania. Prezent tego typu nie tylko sprawi dziecku mnóstwo radości, ale przy tym zadba o zdrowie i kondycję 3-latka. Niestety żyjemy w czasach,  gdzie większość osób prowadzi siedzący tryb życia. Dotyczy to także dzieci. Warto zatem zadbać o to, aby miały one dodatkową dawkę ruchu. Domowa trampolina to marzenie niejednego dziecka. Na rynku możemy znaleźć wersje, które są dostosowane do wielkości pomieszczenia, dzięki temu możemy ulokować odpowiednią trampolinę w dziecięcym pokoiku.

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty

Prezent dla 3 latka na święta Bożego Narodzenia - akcesoria do malowania

Prezent dla 3 latka na święta Bożego Narodzenia może mieć charakter artystyczny. Na tym etapie rozwoju wiele maluchów odkrywa swoje zdolności manualne. Przybory do malowania to wspaniały pomysł na to, aby obdarować nimi dziecko. Rozwinie swoje zdolności ruchowe, ale także poprawi zdolność postrzegania kolorów. W skład zestawu może wejść:

  • duży blok
  • farbki do twarzy
  • plakatówki
  • zestaw pędzelków
  • kredki
  • szablony do odrysowywania
  • obrazki wodne, które pojawiają się kiedy poleje się je wodą

Ciekawy prezent na święta dla 3 latka - ciastolina

Ciekawy prezent na święta dla 3 latka to oczywiście ciastolina! Zapewne wielu z nas pamięta czasy, kiedy bawiliśmy się poprzez modelowanie masy. Duża różnorodność zestawów sprawia, że mamy bardzo szeroki wybór. Oprócz ciastoliny znajdziemy w nich nierzadko urządzenia, które urozmaicają zabawę. Kreowanie wspólnych budowli i figurek z dzieckiem to wspaniała koncepcja wspólnej zabawy. Daje nam to możliwość spędzenia wspólnie czasu.

Wybór prezentu dla 3 latka nie jest łatwym zadaniem. Jednakże z całą pewnością uda nam się dobrać coś odpowiedniego. Wybierając dany podarunek, musimy zastanowić się nad tym, jakie zainteresowania przejawia obdarowywane dziecko. Ponadto warto jest dobrać prezent do jego temperamentu.

Zobacz też: Choinka w doniczce - co warto wiedzieć przed zakupem?

Więcej o: