Makijaż na Halloween dla faceta - zobacz najlepsze propozycje

Makijaż na Halloween dla faceta może być zarówno straszny jak i śmieszny. Inspiracje na szybki make-up na ostatnią chwilę i misterne malunki na ciele znajdziesz poniżej.

Jaki makijaż na Halloween dla faceta? - kryterium wyboru 

Część par decyduje się na wspólny motyw przewodni: bohaterowie filmu, ikony popkultury lub śmieszne duety kulinarne. W odpowiedzi na pytanie, jaki makijaż na Halloween dla faceta wybrać, poniżej prezentujemy najlepsze pomysły na makijaż dla par na straszną imprezę. 

  • Para zombie
 

Makijaż wymaga pewnej wprawy i dobrego zestawu farb do ciała. Zdecydowanie nie jest to propozycja na ostatnią chwilę, chociażby z uwagi na obszar do pomalowania. Należy zacząć od białej bazy i następnie przejść do malowania szczegółów. Sprawdzi się zarówno precyzyjna kreska jak i profesjonalne cieniowanie, które zapewni spójny efekt. Kropką nad i będą dopasowane stylizacje, na przykład biała koszula i czarna sukienka. 

Zobacz wideo Makijaż na Halloween: Maska. Zobacz, jak wykonać krwawy wizaż domowymi sposobami
  • Wilk i czerwony kapturek 
 

Męski makijaż w tym wydaniu przypadnie do gustu brodaczom. Wystarczy domalować lub dokleić bokobrody, podkreślić oczy i gotowe. Makijaż dla kobiety można wykonać tradycyjnie z małym elementem w postaci stróżki krwi w okolicach ust.  

  • Bonnie i Clyde 
 

Sprawdzona klasyka, gdzie dużą rolę grają rekwizyty: kapelusz i kultowy beret. Makijaż w formie śladów po kuli tylko wzmocni dramatyczny efekt i nie zajmie dużo czasu. Wystarczy czerwony cień do powiek oraz błyszczyk. 

Pomysły na makijaż na Halloween dla faceta - Joker 

Pomysł na makijaż na Halloween dla faceta? Joker to hit sezonu!

 

Postać, która przekona nieprzekonanych. Jak pomalować twarz w klimacie "why so serious"? Wystarczy biała baza, cieniowane oczy i tzw. rozciągnięty uśmiech. Ten efekt można łatwo osiągnąć przy pomocy farbek i podstawowych kosmetyków. Kropką nad i będą zielone włosy, które malujemy dedykowanym sprayem. Joker jako makijaż na Halloween dla faceta to prawdziwy strzał w dziesiątkę. 

Straszny makijaż na Halloween dla faceta - inspiracja z filmu ''It''

Najlepszy straszny makijaż na Halloween dla faceta? Sami oceńcie.

 

Przerażający klaun zakłada białą bazę i straszny uśmiech, który przechodzi przez policzki aż do brwi. To wbrew pozorom bardzo prosty motyw, wystarczy biała farba i kolorowy błyszczyk. Malowanie wzoru warto wcześniej przećwiczyć na kartce papieru. 

Makijaż na Halloween dla faceta - karta w grze 

A może coś niebanalnego?

 

W kategorii straszny makijaż na Halloween dla faceta, oprócz makijażu warto dodać też elementy trójwymiarowe. Sztuczna rana z kartą wymaga wprawy, ale efekt jest wart poświęceń.

Zobacz też: Makijaż na Halloween - zombie. Klasycznie, czy może w stylu meksykańskim?

Więcej o: