Nie zamykasz drzwi do sypialni? Lepiej zmień nawyk. Chodzi o twoje bezpieczeństwo

Chociaż z pozoru ta czynność może wydawać się błaha, w rzeczywistości ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Jeśli więc kładąc się spać, nie zamykasz drzwi do sypialni, sprawdź, dlaczego warto zmienić ten nawyk.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się okazuje, prosty nawyk zamykania drzwi przed położeniem się spać, ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo, a nawet może uratować nam życie. O tym, jak jest to ważne, przekonywali już twórcy kampanii "Close before you dose" z 2019 roku.

Zobacz wideo

Dlaczego warto zamykać drzwi do sypialni?

W przypadku pożaru zamknięte drzwi do sypialni znacznie opóźnią rozprzestrzenianie się ognia, stanowiąc barierę pomiędzy pomieszczeniem, w którym rozpoczął się pożar a pokojem, w którym przebywamy. Co więcej, zamknięte drzwi znacząco spowolnią także napływanie do pokoju szkodliwych toksyn, które wydzielają się podczas spalania. Zamknięte drzwi odetną też dopływ tlenu podsycającego ogień, dzięki czemu ten wolniej się rozprzestrzeni, dając nam tym samym więcej czasu na odpowiednią reakcję.

Anita Włodarczyk zdradza, że nigdy nie była zakochana36-letnia Włodarczyk zdradza, że nigdy nie była zakochana. "Nie szukam miłości"

Zamknięte drzwi znacząco zwiększą nasze bezpieczeństwo także w przypadku ewentualnego włamania, pozwalając nam uniknąć bezpośredniego kontaktu z włamywaczem. Kiedy usłyszymy niepokojące hałasy dochodzące zza drzwi, będziemy mieli więcej czasu na reakcję, nie konfrontując się przy tym bezpośrednio z niebezpiecznym złodziejem.

Co więcej, zamknięte drzwi znacząco poprawią jakość naszego snu. Pozwalają nam bowiem odizolować się od dźwięków pochodzących z innych pomieszczeń, co z kolei pozwala naszemu organizmowi skuteczniej odpocząć.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

 

Zakupy na targuPolacy pokazują paragony z zakupów. "Nie będzie nas stać na ugotowanie obiadu"

Więcej o: