Modne tapety 2021. Jakie wzory i kolory warto wybrać?

Modne tapety przyczyniają się do stworzenia ciekawych wnętrz. Pamiętajmy, że wykorzystywane obecnie tapety mocno różnią się od swoich poprzedniczek z lat 90. Nie tylko są bardzo estetyczne, ale i trwałe. Jakie wzory i kolory są popularne w tym sezonie?

Modne tapety do mieszkania - rodzaje nowoczesnych okładzin na ściany

Jakie są modne tapety do mieszkania? Przede wszystkim warto stawiać na takie ich rodzaje, które pozostają estetyczne przez długi czas. Materiały, którymi upiększano ściany w latach 90., bardzo szybko niszczyły się i traciły atrakcyjny wygląd. Niektóre rodzaje tapet wykorzystywane obecnie to produkty o wiele bardziej odporne na zniszczenia i uniwersalne. Zdarzają się nawet takie, które można wykorzystać w łazience - dawniej było to nie do pomyślenia. Modne tapety to przede wszystkim okładziny:

  • tekstylne - eleganckie produkty, które z powodzeniem można stosować w bardzo szykownych wnętrzach. Bywają dość drogie, ich cena zależy zaś od wybranego materiału. Może być to len, bawełna, ale też drogi jedwab  
  • fizelinowe - łatwe w montażu i dobrze kryjące modne tapety, które składają się z dwóch warstw. Jedna z nich, znajdująca się pod spodem, zrobiona jest z włókien poliestrowych, wierzchnia zaś z papieru lub winylu
  • winylowe - bardzo odporne na ścieranie. Ich właściwości możliwe są dzięki zastosowaniu pokrycia z warstwy winylu. Bywają drogie, ale można je szorować i wystawiać na działanie promieni słonecznych 
  • z włókna szklanego - nowoczesne, dobrze maskujące nierówności podłoża i odporne na wilgoć. Świetny wybór dla osób, które kochają wytrzymałe materiały wykończeniowe

Modne kolory tapet 2021. Które są najbardziej popularne w tym sezonie?

Jakie są modne kolory tapet 2021? Z pewnością doskonałym wyborem będzie postawienia na popularne kolory ziemi. Beż, kolor piaskowy, szarość, musztardowy, terakotowy, ale też fuksja, lawenda, limonka lub pudrowy róż.

Zawsze warto też stawiać na klasykę - zwłaszcza czerń z bielą i delikatnymi elementami geometrycznymi. W niektórych wnętrzach dobrze będą się prezentowały zawsze modne produkty z elementami srebrnymi lub złotymi. W cenie jest także barwa miedziana. Ciekawym pomysłem jest stosowanie w jednym wnętrzu pasów z dwóch różnych tapet - np. wzorów geometrycznych i botanicznych.    

Modne kolory tapet. Zdjęcie ilustracyjneModne kolory tapet. Zdjęcie ilustracyjne Photographee.eu/shutterstock

Modne wzory tapet. Które wybierać?

Jakie są aktualnie modne wzory tapet? Doskonale sprzedają się produkty we wzory geometryczne. Bardzo często są to delikatne elementy naniesione na materiał o jednej z popularnych barw. Niezwykle popularna jest także tapeta imitująca marmur. Świetnie sprawdzi się w bardziej eleganckich aranżacjach wnętrz. Ciekawym zjawiskiem jest popularność tapet, które zdobi obrys twarzy. Najczęściej ma on czarną barwę i jest eksponowany na tle białej ściany.  

Modne tapety - rośliny i nawiązania do natury

Jakimi wzorami zdobione są w 2021 r. modne tapety? Rośliny i botaniczne inspiracje wpisujące się w trend ''urban jungle'' także będą wspaniałym wyborem. Wzory nawiązujące do koloru i kształtu liści, kwiatów lub fototapety z łąką, lasem czy pięknymi panoramami są bardzo dobrze przyjmowane w obecnym sezonie. Takie zdjęcia zdobiące ściany np. w sypialni wpływają na ożywienie wnętrza. Dzieje się to jednak z zachowaniem stonowanych barw - zwłaszcza w sypialni ma to znaczenie. Na bardziej odważne motywy, zwłaszcza róże i barwne bukiety, często stawiamy jednak w salonie.  

Modne tapety 2021. Zdjęcie ilustracyjneModne tapety 2021. Zdjęcie ilustracyjne Cinematographer/shutterstock

Zobacz też: Kolory ścian 2021. Które trendy będą królować w nowym sezonie?

Zobacz wideo Las w słoiku, czyli wnętrzarski hit sezonu. Z tym mykiem bez problemu zrobisz go w domu
Więcej o: