Kiedy jest zmiana czasu na zimowy 2021? To już niedługo. Nie zapomnij przestawić zegarka!

Kiedy jest zmiana czasu na zimowy 2021? Śpimy krócej czy dłużej? Sprawdź, jakie korzyści płyną ze zmiany czasu i czy przestawiamy zegarki po raz ostatni. Kiedy przestawia się czas? Nie przeocz tej daty, bo to już niedługo. Zima nadchodzi wielkimi krokami.

Czas letni stosowany jest w prawie siedemdziesięciu krajach na świecie (między innymi prawie we wszystkich państwach w Europie). Zmiany czasu w Europie nie przeprowadzają Islandia, Rosja i Białoruś. W Polsce zmiana czasu miała miejsce po raz pierwszy w 1919 roku. Później ulegało to zmianie, aby końcowo zawitać u nas na dobre. Mimo, że zwyczaj powoli zanika i mówi się o wielu minusach tej "tradycji" to w tym roku ponownie przestawimy wskazówki. Kiedy to nastąpi? Zmiana czasu jest w tym miesiącu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Kiedy się przestawia czas? Czas letni i zimowy wciąż aktualny

Czas przestawiamy dwa razy do roku. Zmieniamy go z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Tym razem będziemy zmieniać czas na ten drugi, ponieważ za oknami robi się coraz chłodniej. Pomimo tego, że zwyczaj nie ma już racji bytu i w roku 2018 Unia Europejska przeprowadziła internetową ankietę, w której zdecydowana większość opowiedziała się przeciwko zmianie czasu, to w tym roku przestawimy zegarki ponownie. W marcu 2019 Parlament Europejski zatwierdził plan zniesienia zmiany czasu w państwach unijnych od roku 2021. Niestety, w związku z pandemią COVID-19 sprawa utknęła w miejscu i Rada Unii Europejskiej opóźnia dalsze działania w tej sprawie.

Zmiana czasu 2021: śpimy krócej czy dłużej? Są plusy tego zwyczaju

Zmiana czasu ma swoje plusy. Z początku chodziło o oszczędność energii elektrycznej, a wcześniej świeczek. Zmiana czasu miała też wpłynąć na efektywność pracy obywateli. Coś w tym jest, ponieważ dzięki przestawianiu czasu na zimowy, możemy spać o godzinę dłużej niż zwykle. Dla niewyspanych osób, to dobra wiadomość. Niestety, są osoby, dla których zmiana czasu jest zaburzeniem codziennego rytuału. Zmiana dotychczasowych nawyków może powodować u nich bóle głowy i bezsenność.

Kiedy jest zmiana czasu na zimowy 2021? To już niedługo!

Czas zmieniamy dwa razy do roku. Tym razem zegarki przestawimy o godzinę do tyłu w nocy, w ostatnią niedzielę października, a dokładniej z 30 na 31 października i rozpoczniemy czas zimowy. Jeśli nie będzie to ostatnia zmiana czasu, to w 2022 roku przestawimy zegarki ponownie, tym razem na czas letni. Zmiana będzie miała miejsce w nocy z 26 na 27 marca z godziny 2:00 na godzinę 3:00.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: