Jak prać firanki? Te sposoby na biel są niezawodne! Pamiętaj o tym, aby uniknąć błędów

Jak prać firanki, aby biały kolor utrzymywał się jak najdłużej? Te proste triki ułatwią ci życie. W ten sposób pozbędziesz się zabrudzeń, a także uzyskasz efekt śnieżnej bieli. Pranie firanek zależy m.in od rodzaju zabrudzeń. Usuniesz je z pomocą produktów, które bez trudu znajdziesz w domu.

Porządki domowe to rutyna, która jest częścią naszego życia. Nie każdy ją lubi, ale jest konieczna, aby cieszyć się pięknym wyglądem mieszkania lub domu. Oprócz zmywania, mycia podług czy odkurzania, przychodzi również czas na pranie. W przeciwieństwie do prania ubrań, pranie firanek nie odbywa się zbyt często. Pierzemy je kilka razy w roku, dlatego ważne jest, aby efekt bieli utrzymywał się jak najdłużej. Jeśli myślisz, że potrafisz prać firanki, koniecznie zweryfikuj to za pomocą tego tekstu. Proponujemy niezawodne triki, które ułatwiają życie. Dzięki nim, twoje firanki będą wyglądały jak nowe!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rozbita żarówka? Potłuczone szkło? Zobacz jak sprytnie posprzątać

W jakiej temperaturze prać firanki? To ważne, aby nie straciły swojego wyglądu i rozmiaru

Pod wpływem temperatury firanki mogą się skurczyć, lub rozciągnąć. Mogą także stracić kolor, dlatego ważne, aby przestrzegać określonych zasad. Na niektórych firankach napisane jest, w jakiej temperaturze najlepiej jest je prać. Często ma to związek z materiałem z jakiego zostały wykonane. Jeśli twoje firanki nie posiadają takiej informacji, bezpieczną opcją będzie wypranie ich w temperaturze między 30, a 40 stopni.

Czy firanki należy odwirowywać? Nie zapomnij o ich namoczeniu!

Podstawową zasadą podczas prania firanek jest ich nie odwirowywanie. Nie można tego robić, aby nie straciły swojego wyglądu. Zamiast tego, należy je pozostawić w pralce na kilkanaście minut, a potem rozwiesić na suszarce, lub sznurku w suchym miejscu. Dzięki temu nie będzie trzeba ich również prasować. Kiedy zapomnisz już o odwirowywaniu, zapamiętaj kolejną zasadę. Firanki przed praniem należy namoczyć. Pozbądź się wszelkich ozdób, które czasem są na nich zawieszane i zamocz je w dość dużej misce z ciepłą wodą przez około godzinę, a potem umieść w pralce. To uodporni je na temperatury, oraz środki, które mogą zaszkodzić im później, podczas prania. 

W czym prać firanki? To zależy od rodzaju zabrudzenia. Użyjesz do tego domowych produktów

Rodzaj zabrudzeń na firankach może być bardzo różny. Jeśli wisiały w kuchni, często mogą być pokryte tłuszczem. Warto zanurzyć je przed praniem w płynie do mycia naczyń. Jeśli natomiast są pokryte kurzem, lub innym brudem, namocz je w wodzie z dodatkiem soli, lub sody oczyszczonej. Możesz dodać także tych produktów do prania. Jeśli masz w domu zwierzę, to dodaj do prania wilgotną chusteczkę do demakijażu. Z łatwością "zbierze" większość włosków, co ułatwi ewentualne oczyszczanie zasłon po praniu. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: