Czy 2 listopada 2021 jest wolny od pracy? Czy Zaduszki to święto państwowe? Nie wszyscy będą zadowoleni

Czy 2 listopada 2021 jest wolny od pracy? Wiele osób zastanawia się, czy Zaduszki też są wolne od pracy tak jak 1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych. Czy na początku listopada mamy dodatkowe dwa dni wolnego? Odpowiadamy.

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to kościelne święta, w których czasie odwiedzamy groby bliskich nam osób. Czy oba te dni są wolne od pracy? 

Zobacz wideo Cholewińska-Szymańska o zamknięciu cmentarzy: Tam, gdzie jest dużo zachorowań, powinny być zamknięte

1 listopada - dzień wolny od pracy. Dzień Wszystkich Świętych to dzień ustawowo wolny od pracy

1 listopada - w tym roku jest to poniedziałek - obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. W Kościele katolickim to uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Tego dnia Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. 

Czy 2 listopada 2021 jest wolny od pracy?

2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. W tym roku wypada on we wtorek. W doktrynie Kościoła katolickiego Dzień Zaduszny jest wyrazem przekonania o obcowaniu świętych, zmartwychwstaniu ciał, życiu wiecznym oraz skuteczności modlitwy wstawienniczej. Podobnie jak 1 listopada, jest to dzień, w którym wiele osób odwiedza mogiły bliskich. Dzień ten jednak nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

11 listopada - Święto Niepodległości. Kolejny dzień wolny już niedługo

W listopadzie będziemy mieli jednak jeszcze jeden dzień ustawowo wolny od pracy, bowiem 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ten dzień to upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym roku wypada w czwartek, więc jest okazja do zorganizowania sobie długiego weekendu - wystarczy wziąć jeden dzień urlopu 12 listopada. 

Więcej o: