Kiedy przestawiamy zegarki 2021? To już w tym tygodniu

Dla miłośników snu mamy dobrą wiadomość. Już niedługo będziemy mogli pospać godzinę dłużej. Przypominamy, kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy 2021

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Paulina Smaszcz wspomina małżeństwo z Kurzajewskim. „Zawsze zarabiałam swoje pieniądze"

Już niedługo dzień będzie wydawał się krótszy i coraz większymi krokami będziemy zbliżać się do zimy. Choć może nie dla wszystkich jest to dobra wiadomość, to dodatkowa godzina snu zdecydowanie wynagrodzi to nieco miłośnikom cieplejszych pór roku. Nadchodzi bowiem czas, kiedy przestawiamy zegarki. 

Kiedy zmieniamy czas letni na zimowy? To już w najbliższy weekend

Czas z letniego na zimowy zmieniamy zawsze w ostatnią niedzielę października. Przypada to zatem w najbliższy weekend z soboty 30 października na niedzielę 31 października. Zyskujemy, dzięki temu dodatkową godzinę snu, ponieważ przestawiamy zegarki z 3:00 na 2:00 w nocy. 

Zmiana godziny na czas zimowy. Czy musisz pamiętać o przestawieniu zegarka? 

W przypadku zegarków analogowych musimy pamiętać, aby samodzielnie zmienić na nich czas, ponieważ nie posiadają funkcji automatycznej. Łatwiejsze zadanie mają posiadacze zegarków typu smartwatch. Są one bowiem połączone z telefonem, przez co dopasowanie godziny następuje na nich automatycznie. 

Ponownie wygląda to z komputerem czy laptopem. Są one podłączone do sieci i zazwyczaj mają ustawioną funkcję automatycznej synchronizacji czasu. Nie musimy zatem pamiętać o przestawianiu na nich godziny, ponieważ sprzęt zrobi to za nas. 

Czy przestawiamy zegarki w 2022 roku? Jest komunikat Ministerstwa Rozwoju i Technologii

Zgodnie z niedzielnym komunikatem MRiT wygląda na to, że czas letni i zimowy będzie obowiązywał w Polsce jeszcze przynajmniej przez najbliższe 5 lat. Takie zalecenia wydała również Komisja Europejska. Na ten temat wypowiedziała się wiceminister Olga Semaniuk: 

Prace związane z wydaniem nowego rozporządzenia mają zatem związek z nowym komunikatem Komisji Europejskiej ws. zmian czasu w latach 2022 - 2026. Zgodnie z tym dokumentem wszystkie kraje członkowskie UE muszą przygotować przepisy prawne, na podstawie których będą kontynuowane dotychczasowe ustalenia związane ze zmianami czasu 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: