Właściciel wypowiedział im umowę najmu mieszkania. Powód? Dzieci zakłócały ciszę nocną

Wrzaski, płacz i huk zamykanych drzwi w czasie ciszy nocnej może okazać się wystarczającym powodem do wypowiedzenia umowy najmu mieszkania. Przekonała się o tym rodzina z Berlina, która decyzją sądu musiała opuścić mieszkanie ze względu na hałasujące dzieci.

Więcej tematów z życia wziętych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Właściciel budynku w berlińskiej dzielnicy Neukoelln zdecydował się wypowiedzieć umowę najmu rodzinie z dziećmi z powodu regularnego zakłócania ciszy nocnej przez najmłodszych członków rodziny. Z mieszkania miały notorycznie dochodzić wrzaski i huk trzaskających drzwi. Rodzina nie reagowała jednak na upomnienia, dlatego właściciel zdecydował się na rozwiązanie umowy z kłopotliwymi lokatorami.

Zobacz wideo

Hałasujące dzieci powodem wypowiedzenia umowy najmu mieszkania

Jak donosi magazyn "Das Grundeigentum", najemcy uznali jednak powód za niewystarczający do wypowiedzenia im umowy, stanowczo odmawiając wyprowadzki. Właściciel zdecydował się więc złożyć wniosek o eksmisję niechcianych lokatorów, a sąd, po zapoznaniu się z relacjami świadków, przychylił się do jego prośby.

Rodzina i tym razem nie chciała jednak zastosować się do wyroku, odwołując się do sądu wyższej instancji. Ostateczny spór pomiędzy właścicielem a lokatorami rozstrzygnął wyrok sądu krajowego, który również stanął po stronie właściciela.

Karolina Szostak pokazała swoje śniadanie (zdjęcie ilustracyne) Karolina Szostak pokazała śniadanie. Jest na diecie? "Już niech Pani nie chudnie"

Jak donoszą zagraniczne media, zdaniem sądu najemcy naruszyli swoje zobowiązania, wynikające z umowy najmu, notorycznie powodując uciążliwy dla sąsiadów hałas. Sędziowie uznali co prawda, że zasadniczo hałas powodowany przez dzieci nie może być powodem wypowiedzenia lokalu, jednak w przypadku tej rodziny przekroczył on granicę tolerancji.

Wyrok sądu wywołał w Niemczech sporo kontrowersji. W Berlinie mieszkania wynajmuje aż 85 proc. mieszkańców, a prawo niemieckie stoi zazwyczaj po stronie lokatorów. Ten werdykt może to jednak zmienić, stając się precedensem dla podobnych spraw.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Pogrzeb. Zdjęcie ilustracyjne Urlop okolicznościowy ? śmierć babci. Można dostać więcej dni

Więcej o: