Kiedy jest black friday 2022? Co warto kupić w tym czasie? Nie przegap największych promocji w tym roku

Black Friday, czyli tak zwany w Polsce Czarny Piątek to popularne amerykańskie święto. Od 2015 roku jest również częścią polskiej tradycji. Jest to dzień wielkich wyprzedaży, z którego skorzystać próbuje z roku na rok coraz więcej kupujących.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Black Friday co roku opanowuje coraz większą liczbę sklepów. Listopad to czas, w którym wszyscy przygotowują się do zakupowego szaleństwa. Tej modzie chętnie ulegają ludzie, którzy śledzą oferty i polują na promocje i wyprzedaże. Bo właśnie wtedy pojawiają się pierwsze bożonarodzeniowe ozdoby i pomysły na świąteczne prezenty. Można kupić niezbędne ubrania na zimę, albo znaleźć promocje jeszcze z ubiegłego lata. Sprawdź kiedy przypada w tym roku wielka gorączka zakupów.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Czarny piątek 2021 kiedy wypada? Zdradzamy dokładną datę

Black Friday w 2021 roku w Polsce wypada dokładnie 26 listopada a w 2022 roku o dzień szybciej, czyli 25 listopada. W dużej liczbie sklepów jednak nie ogranicza się on wyłącznie do jednego dnia. Często zdarza się, że sklepy kuszą klientów ofertami sygnowanymi jako Black Week co oznacza, że oferty specjalne w nim będą trwać cały tydzień. Drugim sloganem, jaki przyciąga to Blak Weekend, który oznacza nic innego jak wyprzedaże trwające cały weekend. W związku z tym okres promocji i wyprzedaży się wydłuża lub trwa we wspomnianych okresach do wyczerpania zapasów.

Czym jest Black Friday? Można liczyć na duże promocje

Black Friday w tłumaczeniu na język Polski to Czarny Piątek, ale często jest to także weekend, podczas którego w sklepach organizowane są ogromne wyprzedaże albo nawet cały tydzień. W trakcie trwania tych dni produkty są przecenione nawet o 80 procent. Z początku promocje obejmowały sklepy odzieżowe, ale teraz promocji możemy szukać też w sklepach meblowych, elektronicznych, czy z urządzeniami AGD, a także wszystkich sklepach internetowych. Promocje obowiązują także w drogeriach.

Skąd przyszła do nas tradycja Black Friday?

Tradycja ta dotarła do Polski zza oceanu, a wzięła się stąd, że w Stanach Zjednoczonych ostatni piątek listopada był tradycyjnie dniem, w którym rozpoczynał się sezon zakupów przedświątecznych. Obecnie produkty i prezenty na Gwiazdkę kupuje się czasem wcześniej, ale Black Friday to dzień, w którym szczególnie opłaca się robić świąteczne zakupy. Sklepy są dłużej czynne, a do tego organizują najlepsze wyprzedaże i największe promocje w całym roku.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: