Czy 2 listopada 2021 jest wolny od pracy? Jak długi weekend przed nami

W piątkowe popołudnie wielu z nas rozpocznie długi weekend. Wszystko za sprawą uroczystości Wszystkich Świętych, która wypada w poniedziałek. Czy 2 listopada również przypada dzień wolny od pracy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cholewińska-Szymańska o zamknięciu cmentarzy: Tam, gdzie jest dużo zachorowań, powinny być zamknięte

Święto Wszystkich Świętych przypada w tym roku w poniedziałek. Zatem 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tym samym w piątkowe popołudnie rozpoczyna się długi weekend. Ile dokładnie wolnego czeka nas w najbliższym czasie? 

Czy 2 listopada jest wolny od pracy? Nie wszyscy będą zadowoleni

Dzień Zaduszny określany również jako Zaduszki przypadający 2 listopada, to święto katolickie, podczas którego wspominamy zmarłych. Nie jest to jednak dzień wolny, a więc zakłady pracy, urzędy czy placówki handlowe będą czynne, jak w dzień roboczy. Nieco więcej szczęścia mogą mieć niektórzy studenci, którym uczelnia często wyznacza 2 listopada jako dzień wolny od zajęć dydaktycznych. 

Dni wolne od pracy listopad 2021. Mamy szansę na jeszcze jeden długi weekend

1 listopada nie jest jednak jedynym dniem wolnym w nadchodzącym miesiącu. Kolejnym dniem ustawowo wolnym od pracy, który nas czeka, jest 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. Wypada ono w czwartek, a więc decydując się na jednodniowy urlop, możemy przedłużyć sobie weekend do czterech dni.

Kiedy kolejne dni wolne od pracy 2021? Nie mamy dobrych wiadomości

Dla osób, które wyczekują kolejnych dni wolnych lub długiego weekendu nie mamy niestety dobrych wiadomości. Najbliższe dni wolne od pracy przypadają dopiero w grudniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jednak z uwagi, że pierwszy dzień świąt wypada w sobotę, pracownikowi przysługuje z tego tytułu dodatkowy dzień wolny. 

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: