Genialny sposób na schudnięcie kilku kilogramów bez ćwiczeń i diety. Możesz to robić codziennie

Żeby schudnąć, trzeba ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Oczywiście to prawda i nie sposób się z tym nie zgodzić, ale jeśli nie jesteśmy miłośnikami aktywność i fizycznej możemy sobie w tej kwestii pomóc. Jak? Zobaczcie sami.

Więcej cennych porad dotyczących zdrowego stylu życia przeczytacie na Gazeta.pl

NEAT to metoda, która jest w pełni bezpieczna i zalecana przez lekarzy i naukowców. Jednak nie każdy z jej pomocą osiągnie zadowalające efekty. O co w niej tak naprawdę chodzi, jakie są zasady i kto dzięki niej ma szansę schudnąć? 

Badania nie kłamią i problem otyłości Polaków jest faktem. 65 proc. dorosłych mężczyzn oraz 49 proc. kobiet w Polsce ma nadwagę lub boryka się z problemem otyłości. Choć dietetycy, trenerzy, lekarze zachęcają do aktywności fizycznej, często trudno jest nam się zmotywować. Czasem nadmiarowe kilogramy są wynikiem chorób czy zaburzeń hormonalnych, wtedy w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do lekarza. We wszystkich innych przypadkach każda aktywność fizyczna pomoże w zrzuceniu kilku kilogramów. Co więcej, można to zrobić bez wylewania hektolitrów potu na siłowni. 

Zobacz wideo

Co to jest NEAT? 

To skrót od angielskiego terminu non-exercise activity thermogenesis, tłumaczonego na język polski jako spontaniczna aktywność fizyczna niezwiązana z treningiem. Są to wszystkie codziennie czynności, które wykonujemy, ale nie traktujemy ich jako aktywność fizyczna. Co więcej, spalają one naprawdę sporo kalorii. Przymiotnik neat możemy przetłumaczyć z angielskiego jako schludny, zatem np. sprzątając, nie tylko nasz dom będzie czysty, ale również my będziemy mogli zrobić coś dla naszej sylwetki. 

Jak schudnąć bez ćwiczeń? 

Choć mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, to jednak prawda. Organizm wykorzystuje energię na różne sposoby np. do utrzymania prawidłowej pracy narządów, trawienia czy wchłaniania, a także na spontaniczną aktywność fizyczną. Zatem dzięki NEAT możemy spalić kilkakrotnie więcej kalorii, co równa się, z tym że jest to doskonały sposób na to, by schudnąć bez wymagających ćwiczeń. 

Osoby, które zmagają się z nadwagą, często tuż po rozpoczęciu ćwiczeń szybko rezygnują, bo kosztuje ich to sporo energii, wyrzeczeń i zwykle kończy się zakwasami. Tutaj z pomocą przychodzi NEAT, dzięki któremu można wspomóc sobie proces odchudzania bez przerzucania ciężarów na siłowni. 

Sprzątanie zamiast karnetu na siłownię

Zobaczcie, jakie aktywności z życia codziennego wspomogą proces odchudzania. 

  1. Odkurzanie i zmywanie naczyń — choć coraz częściej w tej kwestii wybieramy technologię, to dla własnego zdrowia nie powinniśmy tego robić. Już 30 minut odkurzania pomoże spalić nam około 146 kcal, a 30 minut zmywania około 65 kcal. 
  2. Mycie okien — jest to świetny sposób na to, by zaangażować do pracy kilka grup mięśniowych. Podczas 30-minutowego mycia okien spalimy około 107 kcal. 
  3. Prasowanie — zwykle robimy to, oglądając ulubiony program, czy serial dlatego możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. 30 minut prasowania to około 65 spalonych kcal.
  4. Sprzątanie domu — zastanówcie się, ile razy w ciągu dnia zdarza wam się coś posprzątać. Taka aktywność również jest korzystna dla naszej sylwetki, bo w 30 minut pomoże spalić nam około 107 kcal. 
  5. Chodzenie po schodach jeśli w twoim bloku masz windę, lepiej o niej zapomnij. Takie działanie już w 10 minut pozwoli spalić ci około 47 kalorii. Biorąc pod uwagę, że czasem zdarza nam się robić to w ciągu dnia kilkukrotnie, to takie działanie może mieć zbawienny wpływ dla naszej sylwetki.
  6. Wysiądź jeden przystanek wcześniej — a może nawet dwa? Wszystko zależy od ciebie. Chodzenie i spacerowanie to świetny pomysł na spontaniczną aktywność fizyczną, która już w 30 minut pozwoli spalić ci około 113 kcal. 
  7. Seks — nie od dziś wiadomo, że seks ma wiele pozytywnych skutków. Może zmniejszyć bóle głowy, poprawić nastrój, krążenie krwi, utrwalić relacje i pomóc schudnąć bez ćwiczeń. Seks wydatkuje bardzo dużo energii, zatem w 30 minut jesteśmy w stanie spalić około 100 kcal.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę!

Więcej o: