Obierz czosnek, przekrój i włóż go pod poduszkę. Nie pożałujesz efektów

Co się stanie, jeśli obierzesz ząbek czosnku, przekroich go na pół i włożysz na noc pod poduszkę? Okazuje się, że czosnek świetnie sprawdza się nie tylko jako przyprawa w kuchni czy pomoc przy przeziębieniu. Posiada również wiele innych oraz nietypowych zastosowań.

Więcej takich nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Kuchenne triki, które musisz poznać

Czosnek to roślina, która posiada cenne właściwości, które doskonale znane są większości z nas. W jednym małym ząbku znajduje się bowiem bogactwo substancji leczniczych, m.in. takich jak związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, a także różnorakie witaminy typu C, B1, B2, PP, prowitamina A, czy rzadkie mikroelementy m.in. kobalt, chrom i nikiel. Najistotniejszą zawartością czosnku są jednak jego olejki eteryczne zawierające siarczki i allicynę. Dzięki temu, czosnek wykorzystywany jest nie tylko jako przyprawa w naszej kuchni, lecz także wspomaga leczenie infekcji. Dodatkowo czosnek możemy użyć np. do czyszczenia toalety czy poprawy jakości snu

Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki?Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Szary np. powinien cię zaniepokoić

Nietypowe zastosowanie czosnku. Włożony na noc pod poduszkę poprawi jakość snu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że czosnek jest dobrym, domowym sposobem naszych babć na bezsenność oraz poprawę jakości snu. Wystarczy włożyć pod poduszkę jeden duży ząbek świeżego czosnku i pójść spać. Ważne, aby był on obrany i przekrojony na pół. To bardzo tani i prosty sposób.

Wbrew pozorom, okazuje się, że zapach czosnku może mieć działanie uspokajające. Dzięki temu łatwiej jest zasnąć, a także sama jakość snu ulega poprawie. Zawarta w czosnku allicyna odpowiedzialna za jego woń pomaga w odblokowaniu kanałów nosowych, poprawiając oddychanie. Dzięki temu śpi się lepiej i spokojniej. Związek ten uaktywnia się jednak w momencie, gdy czosnek uszkadzamy mechanicznie, np. go krojąc. Waśnie dlatego tak istotne jest przecięcie go przed włożeniem pod poduszkę.

Maślane ciasteczka - pieczenieCiasteczka maślane z siedmiu składników. Chwila pracy, a efekt przepyszny

Ważna uwaga! Czosnek jest toksyczny dla psów i kotów. Jeśli zatem twoje zwierzaki śpią razem z tobą w łóżku, absolutnie unikaj tego triku

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: