Masz je w swojej kuchni. Pomogą uporać się z suchą skórą na łokciach

Przesuszona i twarda skóra na łokciach to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób, szczególnie starszych. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwalają skutecznie się z nim uporać.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Ciemne i zrogowaciałe łokcie to jeden z najpopularniejszych problemów skórnych. Dotyczy on naprawdę wielu osób i zazwyczaj nasila się zimą i jesienią. Pękające łokcie mogą być objawem niedoczynności tarczycy, atopowego zapalenia skóry, a nawet cukrzycy, dlatego warto skonsultować ten problem z lekarzem. 

Zobacz wideo

Suche i ciemne łokcie - domowe sposoby

Łokcie to jedno z miejsc, które wiele z nas pomija podczas codziennej pielęgnacji. To błąd, skóra w tym miejscu jest niezwykle problemowa - szybko wysycha i rogowacieje, dlatego należy pamiętać o jej regularnym nawilżaniu. Czasem kremy okazują się jednak nie wystarczać, szczególnie w przypadku przebarwionej już skóry. W tym celu warto skorzystać z domowego sposobu naszych babć.

W walce z twardą i przebarwioną skórą na łokciach niezwykle skuteczna okazuje się domowa maseczka z miodu, cytryny i oliwy z oliwek. Jak ją przygotować? Wystarczy wycisnąć sok z połowy cytryny, a następnie wymieszać go z łyżką miodu i łyżką oliwy z oliwek. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na łokcie na około 20-25 minut, po czym zmywamy letnią wodą. Dla lepszego efektu warto uprzednio wykonać peeling łokci, przygotowując domowy peeling z cukru i miodu.

Miód i oliwa głęboko nawilżą suchą skórę, a sok z cytryny pomoże rozjaśnić przebarwienia. Trzeba jednak pamiętać o regularnym powtarzaniu zabiegu, przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: