Nawaga doprowadziła ją do problemów zdrowotnych. Schudła 33 kilogramy

Julie Araya zmagała się z nadwagą, odkąd była nastolatką. Z czasem nadprogramowe kilogramy stały się przyczyną problemów zdrowotnych. - Wiedziałam, że muszę zadbać o siebie, żeby tym samym zadbać o dzieci - tłumaczy Julie, której udało się zrzucić 33 kg.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Julie Araya ma 37 lat i jest matką dwojga dzieci. Z nadwagą zmagała się już odkąd była nastolatką. I chociaż zawsze zdawała sobie sprawę, że powinna bardziej o siebie zadbać, w natłoku obowiązków, nie znajdowała na to czasu. Z czasem jednak jej waga doprowadziła do poważnych problemów zdrowotnych, co stało się dla niej motywacją do zrzucenia nadprogramowych kilogramów, a swoją historią podzieliła się w sieci.

Zobacz wideo

Udało jej się zrzucić 33 kilogramy

Jak przyznaje Araya, waga utrudniała jej wykonywanie wielu codziennych czynności. Nadprogramowe kilogramy sprawiały też, że czuła się nieatrakcyjna, co znacząco odbijało się na jej psychice. Jednym z pierwszych impulsów, które zagrzały ją do walki z otyłością, było rozstanie z partnerem oraz wizja samotnego macierzyństwa. Późniejsza wizyta kontrolna, na której okazało się, że cierpi na stłuszczenie wątroby, cukrzycę typu 2 oraz utwierdziły ją w przekonaniu, że nie może dłużej zwlekać.

Kobieta zdecydowała się przejść na dietę ketogeniczną, która miała jej pomóc w zahamowaniu rozwijających się schorzeń. Postanowiła także wypróbować post przerywany, który zakłada spożywanie wszystkich posiłków w ciągu 8 godzin i powstrzymywanie się od jedzenia przez kolejnych 16.

 

- Dieta niskowęglowodanowa, wysokotłuszczowa, jako sposób na radzenie sobie z cukrzycą, okazała się dla mnie trafionym pomysłem. Keto pomogło ograniczyć mi jedzeniowe zachcianki. Jadłam też mniej i byłam zadowolona ze swoich posiłków - tłumaczyła Araya w rozmowie z  "Women's Health".

Po roku udało jej się zrzucić aż 33 kilogramy. Jak przyznała, zmiana nawyków żywieniowych sprawiła, że z miesiąca na miesiąc czuła się lepiej - odzyskała energię oraz pewność siebie.

Porozmawiajmy o urodzie. Wypełnij naszą ankietę TUTAJ

Więcej o: