Prezent na parapetówkę dla małżeństwa - coś dla oka i do upiększenia nowego mieszkania [LISTA]

Prezent na parapetówkę dla małżeństwa to trudne zadanie. Trzeba wybrać upominek, który spodoba się obojgu małżonków. W poszukiwaniu inspiracji warto skierować się w stronę ciekawych dodatków.

Wspólne mieszkanie to marzenie wielu par, często okupione latami wyrzeczeń. Parapetówka ma być zwieńczeniem trudnej drogi do własnego "M". Jaki prezent kupić z tej okazji?

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Prezent na nowe mieszkanie dla małżeństwa - podwójne starania 

Gospodarze chcą nie tylko podzielić się swoim szczęściem, ale też wyróżnić grupę najbliższych przyjaciół. W końcu nie wszystkich wpuszczamy do naszego świata. Prezent na nowe mieszkanie dla małżeństwa powinien być więc wyjątkowy. Tradycyjny alkohol z pewnością się tu nie sprawdzi. Co kupić na parapetówkę dla małżeństwa i pary przyjaciół zarazem? 

Pomysł na prezent na parapetówkę dla małżeństwa - w stronę sztuki 

Budżet na wykończenie mieszkania rzadko zakłada kupno modnych dodatków - tymczasem to ładne detale sprawiają, że dom zyskuje duszę. I chociaż o gustach się nie dyskutuje i kupno obrazu na prezent obarczone jest dużym ryzykiem, to czasami warto spróbować. To, co sprawdzi się zawsze, to ponadczasowa klasyka i minimalizm. Poniżej kilka przykładów. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Prezent na parapetówkę dla małżeństwa inspiracje - rzeźba 

W sklepach z dodatkami znajdziemy mnóstwo ciekawych detali w minimalistycznym stylu, które pasują do każdego wnętrza. Jako prezent na parapetówkę dla małżeństwa warto rozważyć rzeźbę, plakat lub obraz. Nasze propozycje prezentujemy poniżej. 

  • Rzeźba pięknie wyglądająca w różnym świetle 
 
  • Drewno sprawdzi się w każdym wnętrzu
 

Co kupić na parapetówkę dla małżeństwa - oprawiony plakat lub obraz 

Pomysł na prezent dla małżeństwa w kategorii sztuka nie musi kosztować majątku. Dobrze sprawdzi się stylowy plakat, który może zawisnąć na ścianie lub stanąć w ramce na komodzie. 

  • Czarno-białe obrazy w jednym stylu
 
  • Trochę koloru i nowoczesności
 

Prezent na parapetówkę dla małżeństwa - ozdobny mebel 

Oprócz obrazu, czy rzeźby warto postawić też na funkcjonalne ozdoby, na przykład ciekawe krzesło od projektanta kupione z drugiej ręki lub na targu staroci. Pomysł na prezent na parapetówkę dla małżeństwa, które lubi eklektyczne połączenia znajduje się poniżej: 

  • Stare krzesła w nowoczesnym wnętrzu
 
  • Ozdobne, mosiężne świeczniki
 

Praktyczny prezent na parapetówkę - teatralne zasłony

Dekoracja okien jest kluczowa dla klimatu domu. W pierwszym momencie można pomyśleć o tym, że zasłony są zbyt prozaiczne i lepiej jest kupić je na wymiar. Z drugiej strony para grubych zasłon w teatralnym stylu lub modny aktualnie len, sprawdzi się w sypialni lub pokoju dziecka. Neutralny kolor będzie po prostu pasował do wszystkiego. Zdecydowanie nie jest to propozycja dla kogoś, kto lubi mieć wszystko pod linijkę, ale długie zasłony, które łagodnie opadają na podłogę ubiorą każde wnętrze. 

 
Więcej o: