Kto zastąpi królową Elżbietę II? Doniesienia zaskakują! Nie William i Kate, tylko Camilla?

Królowa Elżbieta II w ostatnim czasie zmaga się z problemami zdrowotnymi? Takie podejrzenia już od jakiegoś czasu krążą po sieci. Monarchini musiała odwołać kilka ważnych wizyt, a nawet została przyjęta do szpitala, by wykonać niezbędne badania. Po tych wydarzeniach w brytyjskich mediach aż huczy od plotek, kto tymczasowo przejmie obowiązki królowej. Niektóre z nich mówią, że wcale nie książę William i księżna Kate, jak mogłoby się wydawać.

Więcej tematów o rodzinie królewskiej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą i na tronie zasiada już od niemal 70 lat. Mimo upływu lat, 95-letnia obecnie królowa nieustannie wykonuje swoje obowiązki. Ostatnio w mediach pojawiły się jednak niepokojące doniesienia o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Monarchini m.in. po raz pierwszy publicznie pokazała się z laską, następnie odwołała podróż do Irlandii Północnej, a także spędziła noc w szpitalu, gdzie została poddana badaniom.

księżna KateKsiężna Kate w zaskakującej kreacji. To płaszcz czy sukienka?

- Królowa niechętnie przyjęła lekarskie zalecenie, by odpocząć przez następnych kilka dni. Jej Wysokość jest w dobrym nastroju i jest zawiedziona, że nie będzie w stanie odwiedzić Irlandii Północnej, gdzie miała podjąć szereg zobowiązań dziś i jutro. Królowa przesyła najserdeczniejsze pozdrowienia mieszkańcom Irlandii Północnej i nie może się doczekać wizyty w przyszłości - podał w oficjalnym oświadczeniu Pałac Buckingham.

Podobno zalecenia lekarzy są takie, by królowa odpoczywała przez dwa tygodnie, a jak wiadomo grafik monarchini jest napięty. Kto zatem miałby tymczasowo zastąpić królową Elżbietę w wykonywaniu jej obowiązków?

Kto zastąpi królową Elżbietę II? Wcale nie książę William i księżna Kate, jak mogłoby się wydawać

W brytyjskich mediach aż huczy od plotek o tym, kto przy obecnej niedyspozycji królowej, przejmie tymczasowo jej obowiązki. Jak powszechnie wiadomo, następny w kolejce do tronu jest jej syn Karol, a drugi wnuk William i bardzo często to właśnie oni wraz ze swoimi żonami wspierają królową w różnych obowiązkach. Choć mogłoby się wydawać, że to właśnie książę William i księżna Kate tymczasowo przejmą obowiązki monarchini, w tym m.in. oficjalne wizyty, w brytyjskich mediach pojawiło się jednak imię żony księcia Karola.

Meghan Markle jest gotowa wybaczyć rodzinie królewskiej. 'W takich czasach rodzina powinna się zjednoczyć' (zdjęcie ilustracyjne)Harry żałuje Megxitu? "Wszystko, czego dotknęła Meghan, zamieniło się w bałagan"

Jedną z hipotez w rozmowie z "The Sun" przedstawił dr Craig Prescott, ekspert konstytucyjny z Bangor University. Zdaniem dr Prescotta, sama królowa może zażądać, by to księżna Camilla, żona księcia Karola, objęła rolę przywódczą i zastąpiła ją podczas zalecanego przez lekarza odpoczynku. Pałac Buckingham póki co nie skomentował jednak tych doniesień. 

 

Źródło: The Sun

Więcej o: