Wrzuć do prania liście laurowe. Genialny trik, którego efekt cię zaskoczy

Liście laurowe to ziele, po które chętnie sięgamy w kuchni ze względu na niezwykły aromat, jaki nadaje potrawom. Z kolei ze względu na właściwości lecznicze, wykorzystywane są także w medycynie naturalnej. Na tym jednak nie koniec! Sprawdźcie, dlaczego warto dodawać je do prania.

Więcej podobnych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Liście laurowe charakteryzują się intensywnym zapachem, który wykazuje działanie relaksujące i uspokajające. To jednak nie charakterystyczny aromat czyni je doskonałym dodatkiem do prania. O co więc chodzi?

Zobacz wideo

Zafarbowane ubrania - jak przywrócić im oryginalny kolor?

Jak się okazuje, liście laurowe są niezwykle pomocne w przypadku zafarbowanych ubrań, przywracając im oryginalny kolor. Jeśli więc szukasz sposobu na przywrócenie bieli zafarbowanej lub zszarzałej odzieży, koniecznie wypróbuj ten trik.

Wystarczy, że dodasz do białego prania kilka liści laurowych i tak jak zawsze nastawisz pranie. By uzyskać jednak lepszy efekt, możesz przygotować specjalny wywar, zalewając garść liści laurowych wodą i gotując je przez około 15 minut. Po tym czasie odstaw miksturę do przestygnięcia, a następnie namocz w niej zafarbowane ubrania. Po kilku godzinach wyjmij je i wypierz w pralce.

Po takim zabiegu ubrania powinny odzyskać swój naturalny kolor. Jeśli wciąż jednak pozostaną na nich jakieś plamy, dodaj do wyciągu z liści laurowych 2 łyżki sody oczyszczonej i ponownie zanurz w nim ubrania.

W przypadku zszarzałej odzieży i trudnych do usunięcia plam, świetnie sprawdza się także sól, która dodana do prania działa, jako odświeżacz koloru i odplamiacz w jednym. Przeczytaj tutaj, jak ją wykorzystać.

Więcej o: