Rozgnieć ząbek czosnku i nałóż go na twarz. Nie pożałujesz efektów

Czosnek wcale nie musi służyć jedynie jako przyprawa w naszej kuchni. Co się stanie, jeśli obierzesz ząbek czosnku, rozgnieciesz go i nałożysz na twarz? Okazuje się, że czosnek oprócz walorów smakowych posiada także wiele innych, w tym bardzo nietypowych zastosowań.

Więcej takich nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo

Czosnek to roślina posiadająca wiele cennych właściwości, z których sprawę zdaje sobie większość z nas. Najczęściej sięgamy po czosnek podczas gotowania lub przeziębienia, wspomóc się w walce z infekcją. W jednym małym ząbku znajdują się bowiem m.in. związki flawonoidowe, aminokwasy, saponiny, a także różnorakie witaminy typu C, B1, B2, PP, prowitamina A, czy rzadkie mikroelementy m.in. kobalt, chrom i nikiel. Najistotniejszą zawartością czosnku są jednak jego olejki eteryczne zawierające siarczki i allicynę.

Wbrew pozorom jednak, czosnek wykorzystywać można nie tylko w tradycyjny i powszechnie znany nam sposób. Otóż znaleziono dla niego również wiele innych zastosowań, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu. Ząbków czosnku możemy użyć np. do czyszczenia toalety czy też poprawy jakości snu

Nietypowe zastosowanie czosnku. Rozgnieć go i połóż na twarz, a niedoskonałości szybko znikną

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że czosnek jest dobrym, domowym sposobem na takie niedoskonałości skóry, jak pryszcze czy zaskórniki. Czosnek zawiera bowiem wspomnianą wcześniej allicynę, która wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Substancja ta doskonale radzi sobie zatem z trądzikiem. Wystarczy wziąć ząbek czosnku, obrać go i rozgnieść (np. w moździerzu) lub posiekać w drobną kostkę - wówczas allicyna uaktywni się.

Tak powstałą papkę z czosnku należy nanieść punktowo na miejsca dotknięte trądzikiem, a po 5 minutach spłucz dokładnie skórę letnią wodą. Już po pierwszej takiej maseczce można zauważyć zmniejszenie zaczerwienienia. Co więcej, czosnek pomaga również zapobiegać powstawaniu blizn potrądzikowych. Jednak kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie takich okładów.

Więcej o: