Lampiony świąteczne. Efektowna dekoracja, którą możesz stworzyć sam

Lampiony świąteczne to dekoracje, które tworzą wyjątkowy klimat i nastrój. Dzięki wyjątkowej grze światła mogą uświetnić każdą domową (i nie tylko!) dekorację. Jak przygotować je z materiałów, które mamy pod ręką?

Lampiony świąteczne ze słoików, czyli recykling w czystej postaci

Lampiony świąteczne to dekoracje, które znaleźć można w każdym domu. W ostatnich latach da się zauważyć trend, który wylansował różnego typu lampiony i latarenki jako obowiązkowy element wystroju wnętrz. I tak możemy znaleźć gotowe lampiony, które wpasują się w wystrój naszego domu, jak i tematyczne dekoracje nawiązujące do określonej pory roku czy świąt. Co ważne możemy także samodzielnie przygotować lampion i aranżować go w zależności od teraźniejszych potrzeb. Lampiony świąteczne ze słoików są właśnie przykładem takiej dekoracji, którą możemy poddawać wielokrotnym zmianom. Aby je przygotować potrzebny będzie duży słój i kawałek liny, który najpierw owiniemy wokół wlotu słoika, a następnie kolejny kawałek przykleimy tworząc ucho, za które można podnieść i przenieść lampion. Zarówno wnętrze jak i zewnętrzną część możemy udekorować według własnego uznania. Świąteczny lampion ze słoika wypełnić można sztucznym śniegiem, figurkami nawiązującymi do tego okresu czy po prostu klimatycznymi świecami. 

 

Prezent na święta dla mamy. Sprawdzone patenty na prezent pod choinkę Prezent na święta dla mamy. Sprawdzone patenty na prezent pod choinkę

Lampiony świąteczne. Jak zrobić efektowną ozdobę?

Jak już wskazano wyżej, przygotowanie ciekawej dekoracji świątecznej do domu lub na taras nie wymaga wcale wyjątkowych umiejętności czy wyszukanych materiałów. Jak zrobić lampion świąteczny? Przede wszystkim warto rozejrzeć się w domu i piwnicy, by zorientować się jakie materiały zalegają nam w domu. Wszelkie szklane naczynia, liny, włóczki, ścinki materiałów, koraliki, guziki itp. mogą okazać się przydatne podczas tworzenia własnej, niepowtarzalnej dekoracji. Jednocześnie możemy dać drugie życie zalegającym przedmiotom i przyczynić się do propagowania idei zero waste zgodnie z myślą less is more. 

Zobacz też: Jak suszyć pomarańcze? To prosty i efektowny sposób na świąteczne dekoracje

Lampiony świąteczne DIY - inspiracje

Lampiony świąteczne DIY są o tyle ciekawym rozwiązaniem, że w ich przygotowaniu ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Samodzielne przygotowanie dekoracji nie tylko dostarcza mnóstwo zabawy i satysfakcji z własnoręcznie wykonanego dzieła, ale także daje pewność, że nikt nie będzie posiadał dekoracji takich jak nasze. W sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji na lampiony świąteczne DIY, które można w prosty sposób przygotować w domu. W tym celu wykorzystać można niepotrzebne słoiki, rozkompletowane szklanki, kieliszki, wazony, które kurzą się w szafkach. Przydatne okażą się także inne materiały, w zależności od tego, jaki charakter ma mieć nasz lampion. Jednym z najprostszych sposobów jest wykorzystanie farby w sprayu. Wystarczy wyciąć szablon w kształcie gwiazdki, choinki lub mikołaja, a następnie przyłożyć go do naczynia, które posłuży za lampion. Następnie korzystając z farby w sprayu pomalować całą powierzchnię lampionu. Po oderwaniu szablonu w miejscu tym uzyskamy pożądany wzór, przez który widoczna będzie świeca włożona do środka lampionu.

Zobacz wideo Myki na święta - domowy bałwanek i sposoby na serwetki

Lampiony świąteczne z papieru. Pamiętaj o bezpieczeństwie

Któż z nas nigdy nie robił lampionów świątecznych z papieru? To jedno z zadań, które wykonuje każde dziecko na początku swojej edukacji. Lampiony z papieru są łatwe i proste do przygotowania, jednak ze względu na to, że papier, tektura czy bibuła bardzo łatwo ulegają podpaleniu, należy być niezwykle ostrożnym podczas ich użytkowania. Ewentualnym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie wewnątrz takiego lampionu światełek LED zasilanych bateriami. Zyskamy wtedy pewność, że lampion nie ulegnie zniszczeniu ani nie stworzy zagrożenia.

Świąteczne filmy romantyczne to przepis na udany wieczór we dwoje. Zdjęcie ilustracyjne Świąteczne filmy romantyczne - sprawdź, które koniecznie musisz obejrzeć

Lampiony świąteczne - inspiracje na wyjątkową dekorację

Wykonanie lampionów świątecznych inspirowane może być na wiele sposobów. Sam proces ich tworzenia jest przyjemny i wprowadza nas w bożonarodzeniową atmosferę. Oto kilka inspiracji na wykonanie świątecznych lampionów. 

 
 
 

 Zobacz też: Krótkie paznokcie świąteczne - modne propozycje na wyjątkową okazję

Więcej o: