Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim krany w domu. Efekt cię zaskoczy

Co się stanie, jeśli przekroisz ziemniaka na pół i przetrzesz krany w swoim domu? Okazuje się, że to popularne warzywo świetnie sprawdza się nie tylko jako element posiłku. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ziemniaki oprócz walorów smakowych, posiadają również inne zalety.

Więcej takich nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Z całą pewnością ziemniaki to jeden z popularniejszych i bardziej lubianych produktów w naszej kuchni, bez których wiele osób po prostu nie wyobraża sobie obiadu. Nadają się one jednak nie tylko do jedzenia. Znaleziono dla nich również wiele innych zastosowań, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu. Ziemniaki można bowiem wykorzystać m.in. w pielęgnacji włosów (ich sok skutecznie zapobiega wypadaniu i przyspiesza wzrost kosmyków), do rozciągania butów (wciskając je w czubki butów tak, by rozpierały ich przednią część i pozostawiając na noc) czy czyszczenia szyb oraz luster.

Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki?Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Szary np. powinien cię zaniepokoić

Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim krany w domu. Efekt? Będą lśnić jak nowe

Co ciekawe, ziemniaki mogą również świetnie sprawdzić się podczas czyszczenia metalowych kranów w naszych domach. Nie da się ukryć, że przez twardą wodę często robią się na nich zacieki i osadza kamień. Użycie w tym przypadku ziemniaków to nie tylko skuteczny, lecz także ekologiczny trik. Sposób sam w sobie jest banalnie prosty. Wystarczy dokładnie umyć surowego ziemniaka i przekroić go na pół. Następnie jedną z przekrojonych połówek prostu nacieramy zabrudzone krany w łazience oraz kuchni. Po upływie około 15 min zabrudzenia powinny z łatwością usunąć się przy pomocy wilgotnej ściereczki lub gąbki.

Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Prosty trik, dzięki któremu wizualnie się odmłodzisz (zdjęcie ilustracyjne)Jak idealnie dobrać fryzurę do twarzy? Z pomocą przyjdzie trik z linijką

Jeśli natomiast nie chcesz wykorzystywać ziemniaków, możesz zastosować wersję zero waste, czyli użyć wody po ugotowaniu ziemniaków. Ona również jest świetnym "odkamieniaczem". Pomoże usunąć nie tylko uporczywy nalot z kamienia na kranach, lecz także w czajniku. Można wykorzystać ją również do czyszczenia z osadu umywalek i toalet. Trzeba jednak pamiętać, że jest to naturalna, a co za tym idzie delikatniejsza metoda i aby działała, trzeba stosować ją regularnie.

Więcej o: