Panna młoda szła z ojcem do ołtarza. Nagle ten chwycił za rękę jej ojczyma

Ślub to dla wielu najpiękniejszy, a także najważniejszy dzień w życiu. Panny młode często do ołtarza prowadzone są przez swoich ojców. Sytuacja, która wydarzyła się podczas zaślubin tej kobiety, wzruszyła użytkowników TikToka.

Każda panna młoda chce by jej ślub i wesele wyglądało tak, jak sobie to wymarzyła. Niektóre kobiety już od najmłodszych lat mają zaplanowane jaką suknię chciałyby mieć, w jakim miejscu chciałyby wyjść za mąż, a także kto zaprowadzi je do ołtarza. Kelsey Griffith na TikToku opublikowała ważny dla niej moment ze swojego ślubu, który stał się hitem sieci. 

Zobacz wideo

Panna młoda szła z ojcem do ołtarza. Nagle ten chwycił za rękę jej ojczyma

W tym ważnym dniu Kelsey Griffith postanowiła do ołtarza pójść ze swoim ojcem. W tle grała nastrojowa muzyka, goście weselni ze wzruszeniem wpatrywali się w ten piękny obrazek. Gdy ojciec z córką zbliżali się do ołtarza, ten zrobił coś niespodziewanego. Nagle chwycił za rękę ojczyma Kelsey. Z nagrania wynika, że ojczym myślał, że ojciec panny młodej chce się z nim przywitać, jednak ten zaprosił go do wspólnego odprowadzenia córki na ślubny kobierzec. TikTokerka objęła oboje swoimi ramionami, na znak, że akceptuje obu mężczyzn w swoim życiu. Takie wydarzenia z pewnością zdarzają się na niektórych weselach, ale po reakcji wszystkich widać, że nikt nie wiedział, co zrobi ojciec panny młodej. Taki gest z pewnością był dla niej niemałym zaskoczeniem, a jednocześnie prezentem. 

Nagranie na TikToku obejrzano już ponad 5 mln razy! 

To naprawdę dowód na istnienie dwóch wspaniałych ojców - komentowali (podaje źródło Yahoo).

Z kim panna młoda powinna pójść do ołtarza?

Tak naprawdę opcji jest wiele. Na to pytanie odpowiedziała Irena Kamińska-Radomska, ekspertka z zakresu etykiety, protokołu dyplomatycznego i dress code'u, podczas wizyty w studiu "Dzień Dobry TVN".

Najczęściej stosowany jest zwyczaj, który polega na tym, że to para młoda czeka na księdza przy wejściu do kościoła, a zaproszeni goście są już w środku. Gdy ksiądz podchodzi do pary młodej, wszyscy wstają. W takim przypadku ksiądz idzie jako pierwszy i prowadzi parę młodą do ołtarza. Po uroczystości nowożeńcy wychodzą z kościoła już bez księdza, a za nimi ustawia się orszak gości, spośród których najważniejsi są rodzice państwa młodych. Zaraz za nowożeńcami idą druhny lub dziewczynki, które trzymają welon albo sypią kwiatki.

W Polsce jednak sporo kobiet decyduje się na to, żeby do ołtarza odprowadził je ojciec. Bez wątpienia jest to niezwykle wzruszający moment, a na dodatek niesie za sobą pewną symbolikę. W ten sposób tata powierza opiekę nad córką mężczyźnie, który za moment zostanie jej mężem. Świadczy także o bliskiej relacji łączącą ojca z córką. W ten sposób panna młoda podkreśla, jak ważną osobą w jej życiu jest ukochany tata. 

A czy panna młoda może do ołtarza przyjść sama? Oczywiście! Tak naprawdę w tym dniu powinna robić wszystko w zgodzie ze sobą. Jeśli jej marzeniem było, żeby tak to wyglądała, to nikt nie powinie się w to wtrącać. 

Więcej o: