Black Friday 2021 kiedy w Polsce? Nie przegap wielkich promocji i wyprzedaży

Black Friday 2021 kiedy w Polsce? To coraz bardziej popularne święto w naszym kraju często nazywane jest po prostu czarnym piątkiem. Zwyczaj ten przywędrował do Polski z Ameryki. Jest to dzień wielkich wyprzedaży, z którego skorzystać próbuje z roku na rok coraz więcej kupujących.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Black Friday to święto obchodzone od wielu lat w Ameryce. Jest to dzień wielkich wyprzedaży i promocji, w którym ludzie dosłownie bija się o to kto pierwszy wejdzie do sklepu i skorzysta z najlepszych cen. W Polsce zwyczaj ten pojawił się stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku. Z roku na rok jednak zyskuje na popularności. Sprawdź kiedy przypada w tym roku wielka gorączka zakupów.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Black Friday 2021 kiedy w Polsce? Dzień zakupowego szaleństwa wypada jeszcze w tym miesiącu

Black Friday w tym roku w Polsce wypada dokładnie 26 listopada. Wiele sklepów jednak nie ogranicza się wyłącznie do tego jednego dnia. Zauważyć można, że sklepy kuszą klientów sloganami Black Week co oznacza, że wielkie promocje będą trwać cały tydzień. Na bilbordach i w telewizji przyciąga uwagę również Black Weekend. Oznacza to nic innego jak wyprzedaże trwające cały weekend. W związku z tym okres promocji i wyprzedaży wydłuża się lub trwa we wspomnianych okresach do wyczerpania zapasów.

Black Friday promocje. W jakich sklepach szukać najlepszych cen?

Podczas wielkiego dnia, weekendu lub tygodnia zakupów możemy znaleźć produkty przecenione nawet o 80 procent. Na początku promocje obejmowały sklepy odzieżowe, ale teraz wyprzedaży możemy szukać też w sklepach meblowych, elektronicznych, z urządzeniami AGD, czy wszystkich sklepach internetowych, a także drogeriach. Warto więc przygotować się wcześniej i sprawdzić od kiedy do kiedy możemy spodziewać się niskich cen w naszych ulubionych sklepach.

Święto zakupów, czyli Black Friday. Skąd wzięła się tradycja promocji i wyprzedaży?

Do Polski ta specyficzna tradycja dotarła zza oceanu, a dokładniej pojawiła się ona w Stanach Zjednoczonych. Jest to ostatni piątek listopada, w tym dniu zawsze rozpoczynał się sezon zakupów przedświątecznych. Black Friday to dzień, w którym szczególnie opłaca się robić zakupy. Sklepy wtedy są dłużej czynne, a do tego organizują najlepsze wyprzedaże i największe promocje w całym roku.

Więcej o: