Wełniana czapka damska to hit tego sezonu. Ten naturalny materiał jest wciąż modny. Kupisz ją w Mohito, HM i CA

Naturalne materiały zyskują w naszym kraju na coraz większej popularności. Klienci coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na sam wygląd ubrań, ale również na skład materiału, z którego zostały zrobione. Jedną z popularniejszych rzeczy robiony z wełny jest czapka, która właśnie w tych chłodniejszych porach roku odgrywa ważną rolę. Sklepy Mohito, HM i CA posiadają w swojej ofercie modne wełniane czapki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wełna w przeciwieństwie do materiałów, które są syntetyczne, dzięki swojej higroskopijności, zapobiega powstawaniu potu i nieprzyjemnych zapachów. Gdy materiał ten wykorzystamy, do uszycia np. ubrań czy czapek cała wilgoć przedostaje się bezpośrednio na zewnątrz, a ciało pozostaje suche. Warto wiedzieć, że właściwości termoregulacyjne wełny zmniejszają także ryzyko przegrzania oraz wyziębienia ciała. Dlatego ten materiał tak chętnie wykorzystywany jest w zimowych czapkach. Znaleźliśmy kilka ciekawych modeli uszytych z wykorzystaniem wełny w sklepach Mohito, HM i CA.

Zobacz wideo Czy najwięcej ciepła ucieka przez głowę? [NaZdrowie]

Mohito posiada w swoim asortymencie czapkę z dodatkiem wełny w dwóch modnych kolorach

Wełna to materiał, który wymaga od jej właściciela lepszego traktowania niż inne np. ubrania zrobiony ze sztucznej tkaniny. Czapkę znalezioną przez nas w sklepie Mohito należy prać ręcznie, nie wolno jej bielić ani czyścić chemicznie. Odradza się również jej prasowanie i suszenia w suszarce bębnowej. Dostępna jest w kolorze jasnoszarym i beżowym a jej cena to 39,99 zł.

czapka z dodatkiem wełnyczapka z dodatkiem wełny Mohito

W sklepie HM możemy znaleźć czapkę z domieszką wełny. Naturalne materiały zyskują na popularności

W asortymencie sklepu HM możemy znaleźć czapkę, która zrobiona została w 46% z wełny, poliamid stanowi 32%, moher 19% a elastan 3%. Połączenie tych wszystkich materiałów tworzy czapkę, która powinna nie tylko zapewnić komfort termiczny, ale również komfort noszenia. Posiada również odwinięty brzeg, a dostępna jest w aż 4 kolorach: czarny, beżowy melanż, biały i jasnoszary melanż. Możemy ją kupić w cenie 59,99 zł.

wełniana czapkawełniana czapka HM

Propozycja od CA to czapka z zawartością kaszmiru. Jej materiał pochodzi z recyklingu

Kolejną propozycją jest czapka, którą znaleźliśmy w sklepie CA. Warstwy zewnętrzne tego modelu składają się w 35% z poliamidu, 30% wełna, 30% wiskozy i w 5 procentach z kaszmiru. Czapka ta jest w prążki o jednolitym kolorze. Dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych kremowobiałym i jasnoniebieskim. Jej cena to 69,99 zł.

czapka z dodatkiem wełnyczapka z dodatkiem wełny CA

Więcej o: