Te fryzury są niemodne. Optycznie postarzają i dodają nawet 10 lat

Jeśli chcesz wyglądać nowocześnie i młodo, tych fryzur lepiej unikaj! To fryzury, które postarzają. Stylizacje włosów mogą dodać ci optycznie nawet 10 lat. Są już niemodne, uwydatniają zmarszczki i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną blasku.

Myślisz nad zmianą fryzury? Jeśli nie jesteś nastolatką, to lepiej sprawdź, których fryzur należy unikać. Nie chodzi jedynie o to, że wyszły z mody. Niektóre z nich mogą optycznie postarzyć cię nawet o 10 lat! Aby zachować młody wygląd, dowiedz się na jakie fryzury lepiej nie zwracać uwagi. Zamiast tego wybierz coś z najmodniejszych stylizacji włosów na 2021 i 2022 rok, takich jak mullet hair, long bob, czy pixie cut. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość! Wybierz serwis

Fryzury, które postarzają: zbyt mocny tapir działa jak wehikuł czasu! Lepiej go unikaj

Jeśli twoje włosy są rzadkie i wątłe, są lepsze metody na poprawienie ich wyglądu niż tapirowanie. Unoszenie ich do góry za pomocą grzebienia lub szczotki jest dobre dla stylizacji z lat 80tych. Tapirowane włosy szybko się niszczą, przez co wyglądają na suche i charakterystyczne dla wielu bardzo dojrzałych kobiet, które zmagają się z tym kłopotem. Zamiast tapirować włosy, które mogą sprawić że będziesz wyglądać na uczestniczkę imprezy kostiumowej, zadbaj o odpowiednią pielęgnację. Stosuj wcierki i odżywki, aby twoje włosy były już zawsze gęste i puszyste. 

 

Fryzury, które postarzają: nie przesadzaj z koloryzacją. Te kolory wyglądają nienaturalnie

W ostatnim czasie pojawiła się moda na farbowanie włosów na nienaturalne kolory. Modne były pastelowe róże, turkusy, czy ogniste czerwienie. Niestety, te koloryzacje nie są odpowiednie dla wszystkich kobiet. W przypadku osób dojrzałych mnogą wyglądać karykaturalnie i podkreślić zmarszczki. Nie decyduj się na czerwień, jeśli twoja cera jest blada. Róż i turkus może dać efekt "sztuczności". Zamiast tego wybierz elegancki miodowy blond lub ciepły brąz, który da efekt rozświetlonej i młodej cery.

 

Fryzury, które postarzają: jeśli wybierasz kok, to tylko messy bun!

Kok to modna fryzura, na którą chętnie decydują się celebrytki. Niestety, warto zwrócić uwagę na jego rodzaj. Włosy gładko zaczesane przy samej skórze głowy i spięte z tyłu, mogą sprawić, że będziesz przypominać staruszkę. Zamiast tego, lepiej będzie pochylić głowę w dół i zebrać włosy gumką tworząc niedbały messy bun! Taki nieco poczochrany koczek wygląda nowocześnie i bardzo modnie!

 
Więcej o: