Black Friday 2021 kiedy w Polsce? Święto wyprzedaży niedługo znów opanuje sklepy

Black Friday 2021 kiedy w Polsce? Okazuje się, że już nie długo, bo jeszcze w tym miesiącu czekają nas wielkie promocje w sklepach stacjonarnych. Warto pamiętać, że po Czarnym Piątku przychodzi czas na Cyber Monday 2021, dzięki któremu wyprzedaże pojawią się w sklepach internetowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielkie święto zakupów, czyli Black Friday jest to w tłumaczeniu z języka angielskiego "Czarny Piątek". Cyber Monday natomiast tłumaczymy jako Cyfrowy Poniedziałek. Zarówno pierwsze święto jak i drugie to zakupowe zwyczaje wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, które w ostatnich latach zadomowiły się również w Polsce. W tych dniach możemy przebierać między wielkimi promocjami i wyprzedażami, jakie proponują nam sklepy.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Black Friday 2021 kiedy w Polsce? Na wielkie promocje i wyprzedaże będziemy polować jeszcze w tym miesiącu

Dokładnie 26 listopada wypada w tym roku w Polsce Black Friday. Liczne sklepy nie ogranicza się wyłącznie do tego jednego dnia. Zauważyć można, że sklepy kuszą klientów sloganami Black Weekend czy Black Week. Oznacza to nic innego jak wielkie promocje i wyprzedaże trwające cały weekend lub tydzień. W związku z tym okres obniżonych cen wydłuża się lub trwa we wspomnianych okresach do wyczerpania zapasów.

Cyber Monday 2021. Czym jest Cyfrowy Poniedziałek?

Często wydaje się, że Czarny Piątek i Cyfrowy Poniedziałek są do siebie bardzo podobne, istnieje jednak pomiędzy nimi jedna podstawowa różnica. Umownie Black Friday powinien obowiązywać tylko i wyłącznie w sklepach stacjonarnych. Natomiast z okazji Cyber Monday ceny powinny być obniżane w sklepach internetowych. W rzeczywistości jednak granica ta bardzo się zaciera i zdarza się, że produkty w promocyjnych cenach możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Cyber Monday 2021. Kiedy wypada święto internetowych promocji?

Dzień ten jest ściśle powiązany z Black Friday, który w tym roku odbędzie się jak zawsze w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, czyli jak już wcześniej pisaliśmy będzie obchodzony 26 listopada. To oznacza, że Cyber Monday 2021 odbędzie się w poniedziałek 29 listopada.

Więcej o: