Wlej do pralki sok z cytryny. Genialny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz

Cytryna to popularny owoc, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Okazuje się jednak, że oprócz popularnych sposobów jej wykorzystania, pomoże nam również w wielu innych domowych czynnościach. Sprawdź, co się stanie, jeśli np. dodasz sok z cytryny do pralki podczas wstawiania swojego prania.

Więcej takich nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Kuchenne triki, które musisz znać

Z cennych właściwości cytryny zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę. Warto jednak przypomnieć, że m.in. wspierają one procesy trawienne pobudzając enzymy, a także przyśpiesza samooczyszczanie organizmu. Wbrew pozorom cytryny nadają się jednak nie tylko podczas przygotowania jedzenia czy różnych napojów. lecz także okazują się pomocne podczas domowych czynności, takich jak sprzątanie czy pranie.

Nietypowe zastosowanie soku z cytryny. Wlej go do pralki, a efekty cię zaskoczą

Sok z cytryny z całą pewnością warto regularnie stosować podczas prania. W wielu przypadkach może zadziałać nawet lepiej niż niejeden detergent. Co więcej jest o wiele bardziej ekologiczny i kosztuje znacznie mniej, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić część pieniędzy. 

Nie wszystkie proszki do prania działają tak, jak byśmy tego oczekiwali. Można jednak wzmocnić ich działanie. Wystarczy wycisnąć sok z kilku cytryn tak, aby uzyskać pełną szklankę i wlej go do bębna pralki tuż przed nastawieniem prania. Można stosować ten trik zarówno w przypadku ubrań kolorowych, jak i białych. Sok z cytryny działa bowiem niczym naturalny wybielacz, dzięki czemu ubrania dłużej będą śnieżnobiałe. Niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z przykrą sytuacją, w której ulubiony biały element garderoby stał się żółtawy lub szarawy. Z tym trikiem można zapomnieć o tym problemie.

Sok z cytryny pomoże również w przypadku często pojawiających się plam pod pachami. W tym celu wystarczy przygotować domowy odplamiacz z 1/2 szklanki wody oraz 1/2 szklanki soku z cytryny. Taką mieszanką nacieramy nieestetyczne plamy, pozostawiamy na około godzinę i pierzemy ubranie jak zwykle.

Więcej o: