Pokazała relację z wesela. Zaskoczyła ją reakcja internautek. "Wyprosiłabym"

Założenie białej sukienki na ślub innej osoby uznawane jest za nietakt. Według niepisanej zasady jest to bowiem kolor zarezerwowany dla panny młodej. Coraz więcej osób decyduje się jednak łamać tę zasadę, co wciąż budzi wiele kontrowersji, o czym przekonała się jedna z internautek, która opublikowała w sieci nagranie z wesela swojej siostry.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Według powszechnie znanej, acz niepisanej tradycji, kobiety zaproszone na ślub i wesele nie powinny zakładać na tę okazję sukienki w białym kolorze, który uznaje się za barwę zarezerwowaną dla panny młodej. Zasada dotyczy nie tylko bieli, ale też innych jasnych odcieni, jak krem czy beż. Coraz więcej osób uznaje jednak zwyczaj za przestarzały i chętnie zakłada te kolory na podobne uroczystości. Tak stało się i tym razem.

Zobacz wideo

Biała sukienka na wesele? "Wyprosiłabym"

Tiktokerka "Sylwanka0703" opublikowała na platformie krótką relację z wesela swojej siostry. Uwagę internautów przykuła jednak nie kreacja panny młodej, a ubiór pozostałych gości. Wiele kobiet miało bowiem na sobie białe sukienki, co zdaniem części internautek jest wielkim nietaktem.

"Wyprosiłabym, gdyby ktoś przyszedł na mój ślub w białej sukience", "Te krótkie, białe sukienki jeszcze spoko, ale te długie to już lekka przesada. Myślałam, że to podwójne wesele przez chwilę", "Jak można ubrać długą, białą sukienkę na czyjeś wesele?", "Tam co druga w białej sukience" - pisały zniesmaczone.

Pies Noodle Tego psa na TikToku obserwuje 3,8 mln fanów. "Noodle" przepowiada "przyszłość"

Siostra panny młodej postanowiła odnieść się do krytycznych komentarzy, zapewniając, że ta nie miała nic przeciwko białym kreacjom gości. Podzieliła się także refleksją, która naszła ją po przeczytaniu uwag internautek.

- Uważam, że to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, co tak naprawdę ważne jest w tym dniu. Czy naprawdę tak istotną rolę odgrywa to, jak ubrani są goście? - zastanawiała się.

Kasia Tusk Kasia Tusk o sytuacji aborcyjnej w kraju "Tyle razy czytałam o tym, że przesadzam"

Więcej o: